Written by 13:18 Budownictwo

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy – podstawa nie tylko na budowie

Przepisy BHP są znane nie tylko właścicielom firm budowlanych. Bezpieczeństwo i Higiena Pracy są respektowane w każdym zakładzie pracy także w szpitalach a nawet biurach. Oczywiście przepisy muszą być dostosowane do specyfikacji każdego miejsca pracy. Mają one być odpowiednie do istniejącego zagrożenia i nie powodować zwiększonego ryzyka. Na budowie będą obowiązywały stroje robocze, kaski i gogle ochronne, buty robocze, nauszniki, hełmy, wkładki przeciwhałasowe czy też sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości. W szpitalu personel zaś zobowiązany jest nosić odzież medyczną, sterylne rękawice podczas zabiegów i operacji, maseczki czy kombinezony ochronne. To wszystko to też wymogi przepisów BHP. Ich przestrzeganie jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo pracowników jak i na wysokie kary w razie kontroli.

Gdzie zakupić odzież BHP?

W każdym miejscu pracy, nowy pracownik musi przejść szkolenie BHP a pracodawca ma obowiązek zaopatrzyć go w niezbędną odzież i osprzęt gwarantujący mu bezpieczeństwo podczas wykonywania powierzonych obowiązków. Na budowie, gdzie ryzyko wypadku jest bardzo duże, ogromną rolę odgrywają nie tylko kaski. Odzież ochronna, rękawice i buty robocze to niezbędne elementy, które powinien mieć każdy pracownik. Równie ważna jest ochrona wzroku, słuchu i dróg oddechowych. Te i inne elementy odzieży możesz zakupić w specjalistycznych sklepach BHP stacjonarnie lub online. Gdzie się zaopatrywać aby mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości?

Sklepy i hurtownie BHP

Zakup odzieży i sprzętu BHP to bardzo odpowiedzialne zadanie. Musisz mieć bowiem pewność, że kupujesz rzeczy najwyższej jakości i spełniające normy europejskie. Dlatego warto zrobić rozeznanie i wybrać sprawdzony, profesjonalny sklep. Dla Twojej wygody dobrze byłoby, aby w jednym miejscu znajdował się cały asortyment, którego potrzebujesz. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze. Pamiętaj, że zapewniając bezpieczeństwo swoim pracownikom, zyskujesz ich szacunek oraz budujesz markę na rynku.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close