Written by 12:01 Wnętrze

Biało-czarna łazienka – postaw na płytki w jodełkę!

Zestawienie bieli z czernią to klasyka, która sprawdza się we wnętrzach zawsze. Tę dwukolorową kompozycję można wykorzystać w każdym pomieszczeniu, również w łazience. Wtedy też pomocne będą wysokiej klasy płytki ceramiczne.

Są kolory, które włącza się w wystroje przy konkretnych stylach aranżacyjnych. W tym przypadku nie ma ograniczeń, bo biało-czarna łazienka może być urządzona w każdym stylu i zawsze będzie prezentować się znakomicie.

Do małego i dużego wnętrza

Czerń i biel są kolorami, po jakie możemy sięgnąć zawsze, niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku i nasza łazienka jest niewielka, czy jesteśmy posiadaczami domu jednorodzinnego z przestronną łazienką. Jednak musimy skoncentrować się na innych proporcjach. Czerń optycznie pomniejsza wnętrze, więc w niewielkim pomieszczeniu musi być jej zdecydowanie mniej niż bieli, która z kolei nadaje przestronności. W dużej łazience możemy pokusić się o większy udział czerni. Ponieważ w łazience panuje wysoki poziom wilgotności, jednym z podstawowych materiałów wykończeniowych, jakie weźmiemy pod uwagę, będą płytki ceramiczne. Wśród wielu dostępnych kształtów wymienić możemy jodełkę. Dlaczego to ona jest tak ciekawym rozwiązaniem?

Stawiamy na jodełkę!

Płytki ceramiczne wcale nie muszą być proste i nudne. Jest mnóstwo ciekawych kształtów, które nie tylko są funkcjonalne, ale tak atrakcyjne wizualnie, że stają się ozdobą łazienki. Przykładem jest właśnie jodełka, którą w różnych kolorach znajdziemy w ofercie Raw Decor. To znany producent płytek cieszący się zaufaniem wśród klientów. W jego asortymencie znajduje się m.in. biała i czarna jodełka. Kiedyś jodełkę kojarzono z drewnianym parkietem. Jednak teraz wzór ten wykorzystuje się znacznie szerzej. Ułożone w jodełkę płytki mogą być na ścianach, podłodze, we wnękach. To oryginalne, a zarazem uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie.

Płytki jodełka – materiał do zadań specjalnych

Czarna i biała jodełka nie tylko samym kolorem wpływa na odbiór wnętrza. Możemy ją ułożyć w poziome lub pionowe pasy. Taki wzór myli oczy, a nasza łazienka będzie wyglądać na większą lub wyższą. Częstym problemem łazienki są nierówności lub niedoskonałości ścian. Płytki pozwolą to zakryć.

Jak układać jodełkę?

Płytki mające tworzyć wzór jodełki możemy układać na dwa sposoby. Pierwszym typem jest jodełka klasyczna, czyli angielska. Uzyskuje się go przez połączenie dłuższego boku jednej płytki i krótszego drugiej. Stykają się pod kątem 90 stopni. Wspomnieliśmy, że możemy układać pionowe i poziome pasy. W tym pomoże wzór jodełki francuskiej. W tym przypadku płytki przycina się pod kątem 45 stopni, a następnie łączy. Kiedy zestawi się ze sobą dwa pasy płytek, wyglądają jak choinka. Prezentuje się to efektownie, ale przez przycinanie jest pracochłonne. Jodełkę możemy tworzyć z jednego koloru, a jeśli szukamy czegoś jeszcze bardziej oryginalnego, to na zmianę mogą być w niej płytki białe i czarne. Wtedy uzyskamy klasyczną szachownicę w nowej odświeżonej wersji.

(Visited 34 times, 1 visits today)
Close