Written by 18:23 Usługi

Bycie Eko z Kauflandem

W dzisiejszych czasach miejsc do zrobienia zakupów nie brakuje. Liczne supermarkety, dyskonty, sieciówki, a nawet sklepy osiedlowe walczą zacięcie o konsumenta, próbując zwabić go promocjami i zniżkami. 50% procent mniej, 3 w cenie 2, kup 2 a 3 dostaniesz gratis, to standard w zabiegach marketingowych, niestety nie zawsze na korzyść konsumenta.

I pomimo że na „promocje” ciągle nacina się wielu Klientów, to świadomość kupujących rośnie. Nauczyliśmy się przeliczać promocje względem standardowej oferty, sprawdzać pojemności, daty ważności czy inne czynniki, które sprawiają, że cena jest niższa. Wielu z nas stara się też dokonywać wyborów w myśl trendu zero waste lub less waste – czujemy potrzebę bycia eko.

Co to znaczy zero waste i less waste?

Ocieplanie klimatu, generowanie zanieczyszczeń spalinami, smog, czy wycinka lasów, to tylko jedne z nielicznych zagrożeń XXI wieku, z jakimi przyszło nam się zmagać. Obawa przed utratą obecnego standardu życia skłania nas do refleksji i zmiany. Zero waste i less waste to styl życia, który ma przyczynić się do poprawy jakości naszej egzystencji, a przede wszystkim do poprawy funkcjonowania naszej planety.

Bycie eko ma sprawić, że będziemy generować jak najmniej odpadów, ograniczymy zanieczyszczanie środowiska, a wszystko co możemy przetworzyć, lub wykorzystać wielokrotnie zyskuje na wartości.

Spotkajmy się przy ladzie

Z Kauflandem bycie eko może okazać się o wiele prostsze. I o ile w sklepach sieci handlowej nie brakuje promocji, które najlepiej pokazują gazetki promocyjne Kaufland, to supermarket oferuje i przyciąga uwagę konsumentów czymś więcej.

Akcja promocyjna Spotkajmy się przy ladzie ma na celu zmniejszenie użytkowania produktów jednorazowego użytku.  W Kauflandzie możesz kupić ulubione wędliny, mięso, sery czy inne produkty sprzedawane na kilogramy bezpośrednio do swoich pojemników: szklanych i plastikowych, słoików czy woreczków. Wystarczy aby przed wejściem do sklepu poprosić o ich oznakowanie w Punkcie Informacyjnym.

Dzięki pakowaniu zakupionych produktów do naszych pojemników ograniczamy zużycie papieru i foliowych woreczków. W ten sposób przyczyniamy się do mniejszego zużycia wody i energii, a tym samym generujemy mniej odpadów.

Niewątpliwie taka akcja promocyjna zwabi niejednego Klienta, który za możliwość zapakowania towarów do własnego pojemnika będzie w stanie zapłacić za produkt więcej, czy też kupić go bez promocji.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close