Written by 21:05 Wnętrze

Co jest obecnie najmodniejsze? Zmiany w trendach na przełom roku 2023/2024

Trendy wnętrzarskie stale się zmieniają, pojawiają się nowe, modne materiały i ciekawe, funkcjonalne i bardzo praktyczne rozwiązania, które są godne naszej uwagi. Trendami interesują się Ci, którzy właśnie projektują i urządzają swoje cztery kąty, ale też Ci, którzy etap remontowy już dawno mają za sobą, ale chcieliby odrobinę odświeżyć swoje wnętrza. Na szczęście, bieżące trendy w projektowaniu wnętrz niosą ze sobą wiele inspiracji i rozwiązań, które rzeczywiście mogą pozytywnie wpływać na naszą jakość życia. Dużo światła, ekologiczne materiały, drewniane meble czy też wyjątkowo przestronny charakter wnętrz to tylko przykłady.

Projektujmy wnętrza, w których dobrze się czujemy

Nie zawsze wszystkie pomysły wnętrzarskie zastosowane w realnych wnętrzach sprawiają, że człowiek dobrze się w nich czuje. Niektóre pomysły o ile ciekawe- bywają wątpliwe z punktu widzenia swojej funkcjonalności. Tym razem można jednak naprawdę odetchnąć z ulgą, gdyż pomysły na 2023 i 2024 są w pełni użyteczne i na tyle rozsądnie przemyślane, że z ich wykorzystaniem stworzymy wnętrze, w którym po prostu żyje się wygodnie. Wśród najciekawszych pomysłów znajdziemy:

  • Liczne nawiązania do natury- ludzie coraz częściej chcą wprowadzać naturę do swojego wnętrza także po to, aby polepszyć swoje samopoczucie. Jednym z takich klasycznych i ponadczasowych materiałów jest oczywiście drewno. Można je zastosować na bardzo wiele sposobów: poprzez drewniane meble (na przykład takie, jakie zostały zaprezentowane na stronie polanomeble.pl), podłogę wykonaną z litego drewna czy nawet drewniane dodatki, które dodają przestrzeni charakteru, a także przytulnego klimatu.
  • Wybieranie produktów wysokiej jakości- warto zaznaczyć, że drewno jest materiałem o dużej wytrzymałości i jest idealnym przykładem produktu klasy premium. Obecne trendy mocno skupiają się na takich elementach we wnętrzach, które można długo wykorzystywać i które nawet w momencie, kiedy już noszą ślady zużycia- nadal wyglądają pięknie. To odwrócenie się od kiczu, wszechogarniającego nas chińskiego plastiku i kultury jednorazowych opakowań, które tylko napędzają konsumpcję, a także- w konsekwencji powodują zaśmiecenie planety.
  • Jasne i dobrze doświetlone wnętrza- trend ten niezmiennie króluje od dobrych kilku lat w nowoczesnych wnętrzach. Nie bez powodu- jest po prostu użyteczny, o czym możemy się przekonać chociażby jesienią, kiedy jasne pomieszczenia pomagają nam przetrwać smętną aurę. Światło i przestrzeń, jasne i przyjazne dla człowieka kolory to niezawodna recepta na wnętrze, które zbyt szybko się nam nie znudzi. Projektując neutralną, stonowaną bazę wnętrza można potem bawić się w jego stylizowanie za pomocą dodatków, co sprawia, że możemy wielokrotnie zmieniać charakter pomieszczenia w czasie bez konieczności przeprowadzania szeroko zakrojonych remontów.
  • Lustra o ciekawych kształtach- to ciekawy i bardzo modny trend, gdzie nie tylko wykorzystuje się pojedyncze lustra o fantazyjnych kształtach, ale też tworzy się całe kompozycje z mniejszych lub większych luster odpowiednio ułożonych na ścianie. Pamiętajmy, że stosowanie luster ma tę ogromną zaletę, że pozwala optycznie powiększyć pomieszczenia i dodać im dodatkowego wymiaru, co sprawia, że nawet w przypadku małego metrażu- wydają się być bardziej przestronne niż są w rzeczywistości. To sprawdzony i ciekawy patent wnętrzarski do zastosowania praktycznie w każdym wnętrzu.
(Visited 12 times, 1 visits today)
Close