Written by 07:32 Usługi

Co można wysłać? Tani kurier w różnych opcjach!

Przesyłki kurierskie to nie tylko przedmioty zapakowane w kartonowe pudełko. Kurierem można wysłać znacznie więcej! Oczywiście wszystko musi być zgodne z regulaminem danej firmy. Przesyłki nie mogą zawierać zakazanych przedmiotów, których lista jest zawsze dostępna na stronie przedsiębiorstwa. Oprócz klasycznych paczek, kurierem można wysłać także palety oraz listy. Ile to kosztuje? Jak nadać paletę? Czy opłaca się wysyłać list kurierem? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do lektury!

Ile kosztuje standardowa przesyłka kurierska?

Zacznijmy jednak od tego, ile kosztuje standardowa przesyłka kurierska. Słowo „standardowa” jest tu kluczowe. Dlaczego? Gdyż istnieją dwa rodzaje przesyłek tradycyjnych. Chodzi o różnice w ich opakowaniu. Mogą być one standardowe lub niestandardowe. Te pierwsze to zwykłe zapakowanie w karton o regularnych kształtach. Ceny takich przesyłek zaczynają się już od kilku złotych. Jeśli chodzi o te niestandardowe, są one opakowane np. w folie strecz. Określenie to odnosi się także do wszelkiego rodzaju nieregularnych kształtów, dużych gabarytów itp. Za takie paczki przyjdzie nam zapłacić dużo więcej.

Ile kosztuje wysłanie listu kurierem?

Tani kurier dostarcza nie tylko paczki, ale także listy! Jednak przy tym temacie rodzi się pytanie – czy to się opłaca? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Cenę wysyłki listu można łatwo sprawdzić, i to za jednym razem wszystkie dostępne opcje. Wystarczy skorzystać z porównywarki cen kurierów. Wybieramy w niej opcje „wyceń list”, wprowadzamy potrzebne dane i mamy listę dostępnych ofert. Wystarczy podać wagę oraz kraj nadania oraz dostarczenia. Ceny wysyłki listów zaczynają się od kilkunastu złotych. Jest to więc znacznie wyższa kwota, niż w przypadku paczek. Nie wszystkie firmy oferują nam wysyłkę listów, co dodatkowo podbija ich cenę.

Palety – ile kosztują i jak je nadać?

Kurierem można nadać palety. To opcja, z której w szczególności korzystają firmy oraz przedsiębiorstwa. Przesyłki paletowe są bardziej skomplikowane, niż listy i paczki. Trzeba znać wszelkie zasady dotyczące jej nadawania i przygotowywania. Najważniejsze są jej wymiary oraz waga. Paleta może maksymalnie ważyć 900kg oraz mieć nie więcej niż 180 centymetrów wysokości. Bardzo ważne jest też to, że zawartość palety nie może wychodzić poza jej obszar. Kolejna kwestia dotyczy odbioru palety przez kuriera. Musi być ona wystawiona w takim miejscu, w którym kurier będzie mógł ją bezproblemowo zabrać. Ceny palet wahają się od stu do kilkuset złotych.

Tani kurier od wszystkiego?

Znalezienie taniego kuriera jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać z porównywarki cen! Tani kurier może dotyczyć zarówno zwykłych przesyłek, jak i palet, a nawet listów. Wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb! Wszystko szybko, łatwo i przyjemnie!

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close