Written by 18:19 Budownictwo

Czym ciąć i gdzie wyrzucać styropian?

Styropian jest materiałem, który służy do termomodernizacji budynków. Obecnie ich ocieplanie stanowi dla wielu osób swego rodzaju priorytet, ponieważ ostatecznie ma niebagatelny wpływ na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Firmy trudniące się w wykonywaniu tej usługi, każde zlecenie starają się wykonywać dokładnie i z dbałością o szczegóły. W tym fachu liczą się jednak nie tylko umiejętności, ale również i profesjonalne sprzęty. Dziś każdej z takich firm, oferuje się profesjonalne przecinarki do styropianu.

Jak precyzyjnie ciąć styropian?

Cięcie styropianu zdecydowanie wymaga doświadczenia i precyzji. Można wykonać je wieloma narzędziami, przede wszystkim ręcznymi. Dziś jednak w tym zakresie zwraca się coraz większą uwagę na to, aby nie tracić materiału. Podczas cięcia może się on łamać, a kulki styropianowe szybko rozpierzchają się po całym terenie wokół budynku.

Gilotyny, wycinarki czy też przecinarki do styropianu, różnie się je bowiem nazywa, mają niebagatelny wpływ na ograniczenie tych właśnie strat. Ich głównym elementem jest drut oporowy, który po uruchomieniu maszyny, w kilka sekund się bardzo mocno nagrzewa. To właśnie przy jego pomocy przecina się styropian mający różną długość oraz szerokość. Tego typu drut i inne części zamienne do przecinarek znaleźć można tutaj: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/17-czesci-zamienne. Liczne modele tych urządzeń umożliwiają ponadto wycinanie kształtów, przykładowo owalnych. Oczywiście im więcej dodatkowych funkcji i możliwości, tym droższy ostatecznie jest sprzęt. Bardzo dobre jakościowo wycinarki do styropianu, posiada w swojej sprzedaży firma RemonTech. Mają one różne ceny, funkcje i zakres możliwości. Ich pełną ofertę można znaleźć pod linkiem: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl.

Styropian – gdzie można go wyrzucić?

Podczas pracy ze styropianem bardzo często pojawia się również pytanie: gdzie można go wyrzucić? W Polsce wszystko to uzależnione jest tak naprawdę od regionu, w którym się mieszka. W niektórych miastach umożliwia się wrzucanie go do kontenerów lokalnych firm wywozowych, z oznaczeniem materiały sztuczne oraz metal. W innym regionach jest to natomiast niedozwolone i styropian może trafiać jedynie do PSZOK. Traktuje się go jako materiał niestandardowy.

Mając na myśli styropian warto mieć świadomość tego, że panuje tutaj pewne rozróżnienie. Do termomodernizacji wykorzystuje się styropian budowlany. Innymi rodzajem styropianu jest natomiast styropian pakowy, w który czasem wkładane są produkty spożywcze. Zwykły styropian podlega innym regułom, jeśli chodzi o jego segregowanie.

Dbając o środowisko warto zatem zorientować się, jakie przepisy dotyczące wyrzucania styropianu, obowiązują w naszym regionie.

(Visited 28 times, 1 visits today)
Close