Written by 14:58 Wnętrze

Czym są rolety zewnętrzne i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Rolety zewnętrzne są osłonami okiennymi, które montuje się na zewnątrz budynku – zazwyczaj przed oknami, oknami dachowymi oraz drzwiami balkonowymi. Zadaniem tych elementów konstrukcyjnych jest ochrona pomieszczeń przed różnego rodzaju czynnikami – hałasem, promieniowaniem słonecznym, opadami atmosferycznymi i wiatrem.

Co warto wiedzieć na temat rolet zewnętrznych?

Wysokojakościowe rolety Świdnica wykonywane są z różnych materiałów, takich jak drewno, PCV, aluminium bądź też tkaniny techniczne. Poszczególne rodzaje rolet zewnętrznych posiadają zbliżoną do siebie konstrukcję, która składa się z rolek – to właśnie na nie nawija się materiał osłony okiennej, a także prowadnic, dzięki którym możliwe jest opuszczanie i podnoszenie rolety według własnego uznania.

Dostępne na rynku rolety zewnętrzne podzielić można na rolety:

  • sterowane ręcznie – rolety opuszcza się i podnosi przy pomocy ręcznego mechanizmu,
  • sterowane automatycznie – automatyczne rolety zewnętrzne posiadają system, dzięki któremu można opuszczać je i podnosić przy pomocy przeznaczonych do tego pilotów lub aplikacji mobilnych. Co ważne, rolety zewnętrzne automatyczne mogą stanowić część systemu inteligentnego domu – można je zaprogamować w ten sposób, że będą automatycznie otwierać się i zamykać w określonym czasie bądź też przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rolet zewnętrznych?

Z uwagi na to, że rolety zewnętrzne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na estetyczny wygląd i wysoką funkcjonalność, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Materiał wykonania

Rolety zewnętrzne mogą być wykonane z tkaniny, PCV, drewna czy też aluminium. Każdy z tych materiałów posiada zarówno wady, jak i zalety.

Wielkość

Bardzo ważne jest, by przed zakupem rolet zewnętrznych dokładnie zmierzyć wymiary okien i wybrać właściwy rozmiar rolety. Tylko odpowiednie dopasowanie gwarantuje bowiem prawidłowe działanie mechanizmu.

Kolor i styl rolety

Dostępne na rynku rolety zewnętrzne występują w różnych stylach i kolorach. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na to, by jak najlepiej dopasowały się do elewacji budynku. Podczas gdy jedne rolety będą świetnie prezentować się w budynkach w stylu nowoczesnym, inne o wiele lepiej będą wyglądać w tradycyjnym budownictwie.

Typ mechanizmu

Jak już wspomniano wyżej, działanie rolet zewnętrznych opiera się na różnych typach mechanizmów – ręcznych, elektrycznych bądź też sterowanych automatycznie. Jest to kwestia, która w dużej mierze wpływa na cenę rolet.

Montaż

Rolety zewnętrzne różnią się od siebie, jeśli chodzi o wymagania co do ich montażu. Niektóre modele można montować bezpośrednio na oknach, podczas gdy inne wymagają przymocowania do elewacji.

Jak wybrać najlepszego producenta rolet zewnętrznych?

Przy zakupie rolet zewnętrznych warto zwrócić uwagę na to, by wybierać wyłącznie produkty pochodzące od renomowanych producentów, cieszących się uznaniem i zaufaniem klientów. Są oni w stanie zaoferować długi okres gwarancji na rolety zewnętrzne, co gwarantuje inwestorowi spokój i bezpieczeństwo.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Close