Written by 22:18 Usługi

Dezynsekcja w domu lub mieszkaniu

Dezynsekcja w domu lub mieszkaniu, wykonana przez profesjonalną firmę DDD, usunie insekty szybko i skutecznie. Dowiedz się, jakie szkody mogą one wyrządzić oraz po czym poznać, że masz problem z insektami? Przeczytaj o specjalistycznych metodach dezynsekcji. 

Jak rozpoznać obecność insektów w domu lub mieszkaniu?

Insekty zawsze zostawiają charakterystyczne ślady swojej obecności, ale nie każdy potrafi je znaleźć i zidentyfikować. Wszystko zależy bowiem od rodzaju szkodnika, z którym masz do czynienia. Na przykład pluskwy wiodą wyjątkowo skryty tryb życia i zamieszkują wyłącznie okolice łóżek lub innych mebli, na których regularnie sypiają ludzie. Ich obecność rozpoznasz po charakterystycznych śladach ugryzienia pluskwy na ciele.

Natomiast karaluchy i prusaki żywią się głównie resztkami jedzenia oraz inną materią organiczną. Śladów ich obecności szukać należy w kuchniach, spiżarniach i łazienkach. Najczęściej obserwujemy żerujące nocą owady. Tymczasem pchły zamieszkują zarówno sierść nosiciela, którymi najczęściej są koty i psy, ale także legowiska czworonożnych pupili oraz ich najbliższe okolice. Do śladów obecności pcheł zaliczamy uporczywe drapanie się zwierzęcia oraz ślady po ugryzieniach. 

Jakie szkody mogą wyrządzić owady?

Największe niebezpieczeństwo, które stwarzają owady, łączy się z ryzykiem przeniesienia na człowieka chorób zakaźnych oraz groźnych bakterii. Ryzyko takie istnieje w przypadku prusaków, karaluchów i pcheł. Poza tym niektóre owady potrafią żądlić (np. osy i szerszenie), co w przypadku osób uczulonych na jad może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, a nawet zgonem. 

Oprócz tego insekty często wyrządzają szkody związane ze zniszczeniem artykułów spożywczych, na których żerują. Praktycznie zawsze takie jedzenie należy bezwzględnie wyrzucić. Mole odzieżowe uszkadzają ubrania i tkaniny, a rybiki cukrowe niszą tapety oraz inne przedmioty wykonane z papieru. 

Dezynsekcja mieszkania i domu

Na szczęście wszystkie insekty można skutecznie zwalczać. Działania tego rodzaju to właśnie dezynsekcja. W Internecie nie brakuje opisów domowych metod zwalczania szkodników, ale zwykle okazują się one mało lub zupełnie nieskuteczne. Dezynsekcja mieszkania lub domu powinna zostać wykonana przez przeszkolonego technika z firmy DDD, bowiem tylko wtedy może być rzeczywiście skuteczna. 

Do profesjonalnego zwalczania insektów warto się przygotować. W zależności od rodzaju zastosowanej metody dezynsekcji, w domu czy mieszkaniu należy wykonać określone czynności. Dzięki temu zabieg zostanie wykonany szybciej, a jego efekt będzie utrzymywał się nawet przez kilka tygodni po zakończeniu pracy technika. O tym, jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji, możesz przeczytać na stronach profesjonalnej firmy DDD. 

Profesjonalne metody dezynsekcji

Profesjonalne metody dezynsekcji różnią się od amatorskich sposobów na insekty w wielu kwestiach. Do najważniejszych różnic należą jednak rodzaj używanych środków owadobójczych oraz sposób ich aplikacji. Firma DDD stosuje wyłącznie specjalistyczne i atestowane inteksycydy, których skuteczność udowodniono w licznych badaniach naukowych. Środki te nie są dopuszczone do powszechnego obrotu, a kupić mogą je wyłącznie przeszkoleni technicy, którzy wiedzą, jak skutecznie używać tych skutecznych preparatów. 

Poza tym w profesjonalnych metodach dezynsekcji stosuje się także specjalistyczne sposoby aplikacji inteksycydów. Chodzi głównie o zamgławianie ULV mieszkania, które daje bardzo dobre efekty podczas odpluskwiania, oraz o opryskiwanie. Do zwalczania insektów na dużych powierzchniach oraz terenach otwartych np. podczas odkomarzania stosuje się zamgławianie termiczne. Popularne jest także żelowanie na prusaki i karaluchy. W praktyce wybór profesjonalnej metody dezynsekcji w domu lub mieszkaniu zależy przede wszystkim od gatunku insektów, które mają zostać usunięte. 

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close