Written by 21:14 Ogród i rośliny

Dlaczego świeżo skoszoną trawę należy pozostawić na trawniku?

Zapewnij trawnikowi cenne pożywienie – całkowicie za darmo. Dopóki trawa jest często koszona, dobrze jest pozostawić skoszoną trawę na trawniku. Krótka, ścięta trawa zamienia się w super pożywienie dla trawy. Tak zwane bioclipy oznaczają, że trawa jest cięta na małe kawałki, które są rozdmuchiwane na trawnik, zamiast kończyć w zbiorniku.

Natychmiast rozpoczyna się kompostowanie między trawami. Ta transformacja zapewnia pożywienie mikrobom, bakteriom i innym organizmom znajdującym się w glebie oraz zapewnia korzeniom trawy więcej powietrza i składników odżywczych.

Trawa jako nawóz jest również przyjazna dla środowiska.
Naturalne składniki odżywcze w trawie są przywracane do gleby i nie trzeba nawozić więcej niż to konieczne. Jak długo materiał roślinny jest świeży, wspaniale jest wykorzystywać zasoby, które mamy w ogrodzie w obiegu.

Trawnik otrzymuje wartościowe odżywianie za darmo i nie musisz korzystać z pojemnika, który należy regularnie opróżniać, ani gromadzić ciężką trawę. Jeśli będziesz regularnie i często kosić trawę, już nigdy nie będą ci potrzebne grabie.

Często koś trawnik.

Większość sprzedawanych obecnie kosiarek ma funkcję BioClip, czyli poziom koszenia przy koszeniu trawy. Wiele marek kosiarek ma tę funkcję.
Jeśli zdecydujesz się na bio-koszenie, powinieneś mieć świadomość, że wymaga to nieco częstszego koszenia i silnej kosiarki. Jeśli trawa urośnie za wysoko, kosiarce będzie ciężko wykonać swoją pracę. Najlepiej kosić trawnik, gdy jest suchy, wtedy maszyna będzie działać łatwiej.
Jeśli zapomnisz przez chwilę kosić trawnik, może być wskazane założenie pojemnika na trawę podczas ponownego koszenia trawnika. W przeciwnym razie będzie trzeba sięgnąć po grabie.

Powinieneś nawozić trawnik.

Chociaż bioclipy są dobrym sposobem na odżywianie roślin trawiastych, rozsądne jest również stosowanie nawozów.
Stały zapas dobrego odżywiania jest ważny, aby uzyskać ładny trawnik. Polecane jest częste nawożenie, ale w małych ilościach. Wystarczy trzy do czterech razy w sezonie. Uważaj, aby nie nawozić zbyt późno jesienią.

Wiosną trawa często rośnie bardzo szybko, ponieważ ma dobry dostęp do światła, temperatury i wilgoci w ziemi.

W takim przypadku ważne jest, aby często kosić lub przycinać trawę kilka razy. Złotą zasadą jest jednoczesne cięcie maksymalnie jednej trzeciej długości trawy. Jeśli trawa stała się bardzo wysoka lub leży płasko, warto sięgnąć po grabie, aby trawnik odzyskał powietrze.

Jeśli zbyt mocno i często podlewasz trawę, możesz faktycznie zmniejszyć jej wytrzymałość. Trawa poradzi sobie z pomocą deszczu, który spadnie. Tylko przez długi czas bez deszczu należy ją podlać. Najlepiej podlewać wieczorem, gdy zajdzie słońce, aby woda nie odparowała.

(Visited 55 times, 1 visits today)
Close