Written by 17:56 Budownictwo

Domy z keramzytu alternatywą dla tradycyjnego budownictwa

Myśląc o budowie domu, mamy na myśli zazwyczaj ten, zbudowany z betonu lub ceramiki tradycyjnej, czyli z pełnych cegieł. Blisko 90% domów budowanych jest na sposób murowanych ścian. Niewielu jednak wie o alternatywnych formach budowania domu, które nie dość, że konstrukcja jest równie wytrzymała, to może kosztować o wiele taniej. Jednym z takich przykładów są domy z keramzytu – lekkiego tworzywa budowlanego, wypalanego w gliny ilastej. Jakie są zalety budowy takich domów?

Tanio i szybko nie znaczy gorzej 

Projekty domów z keramzytu są zróżnicowane i mogą być dostosowane do najbardziej wymagającego klienta. Cała budowa rozpoczyna się właśnie od projektu, który jest niezbędny przy budowie. Współpraca z architektem odgrywa tu znaczącą rolę. Przy tworzeniu takich projektów, należy pamiętać o uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i zapoznanie się z najważniejszymi punktami dokumentu dotyczącego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dostępnego w naszym Urzędzie Miasta.  Wszelkie niezbędne informacje na temat projektów domu z kermazytu, znajdują się pod adresem https://domzkeramzytu.pl/projekty-domow-z-keramzytu/

Sama budowa domu z keramzytu jest korzystniejsza finansowo, niż tradycyjna zabudowa murowana. Mało tego, wszelkie prace związane z montażem konstrukcji ścian, konstrukcją dachu, montażem drzwi i okien, a także z pracami instalatorskimi czy ociepleniem budynku, mogą potrwać maksymalnie 3 miesiące. Powoduje to, że nasz wymarzony dom jednorodzinny powstanie w krótkim czasie, a nowi lokatorzy mogą urządzać swój dom wedle własnego zapotrzebowania. Pamiętajmy jednak, że ostateczna cena budowy domu z keramzytu uzależniona jest od indywidualnych ustaleń z wykonawcą. 

Sama konstrukcja cechuje się wytrzymałością i odpornością termiczną, dlatego nie istnieją przeciwwskazania do zamieszkania w takim budynku. 

Keramzyt – tani w budowie i późniejszej eksploatacji 

Keramzyt jest również cichym i ekologicznym materiałem, który jest odporny na wilgoć, gnicie i zagrzybienie. Domy z keramzytu powstają z gotowych elementów, które są łatwe w montażu i późniejszego uzbrojenia domu, m.in. montaż instalacji wodnej czy kanalizacyjnej. Nawet w 8 tygodni może powstać dom marzeń, który będzie spełniał wszystkie niezbędne normy. Dlatego budowa domu w technologii keramzytowej cieszy się rosnącą popularnością. W Polsce tego typu projekty realizuje firma DS, która posiada wieloletnie doświadczenie w budowie domów z keramzytu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://domzkeramzytu.pl/

(Visited 20 times, 1 visits today)
Close