Written by 21:38 Wnętrze

Fototapety do pokojów dziecięcych

Dziecięcy pokój wymaga specjalnego wystroju. Powinno to być miejsce, w którym dziecko będzie czuło się bezpiecznie i pewnie. Pomoże w tym odpowiedni klimat osiągnięty dzięki łagodnym, pastelowym kolorom, wizerunkom postaci z bajek, czy miłym dodatkom, wykonanym z bezpiecznego dla dziecka materiału.

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak pomalować pokój swojego dziecka. Czy ma to być standardowy podział, według którego dziewczynka dostaje wystrój w odcieniach różu, a chłopiec – błękitu? Czy ściany muszą być gładkie i tylko w jednym kolorze? Niekoniecznie. Ciekawym pomysłem, coraz częściej stosowanym w pokojach dziecięcych, jest naklejanie na ściany fototapety. Może być nią oklejona tylko jedna ściana, mogą być wszystkie. Najważniejszy jest jej wzór.

Jeśli dziecko jest na tyle duże, można z nim skonsultować wybór, jeśli nie – najlepiej wybrać postacie z kreskówek, bajek, baśniowe krajobrazy czy inne ilustracje, które przykują wzrok dziecka i sprawią, że będzie ono czuło się dobrze we własnym pokoju. Takie triki również często stosuje się w przedszkolach i klubach dla małych dzieci, a nawet na dziecięcych oddziałach szpitali. Pełni to dodatkową funkcję uspokajania dziecka przez znane mu obrazy, w sytuacji, kiedy jest ono zestresowane, chore, lub nie ma przy nim rodzica.

Dobrana fototapeta jest w stanie zupełnie odmienić wnętrza pomieszczeń, w których przebywają dzieci. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie jest to wcale aż tak drogie przedsięwzięcie. Cena zależy od firmy, i od tego czy wybrana przez nas fototapeta ma mieć jeszcze jakieś dodatkowe właściwości. Dla dzieci bojących się ciemności ciekawym rozwiązaniem będzie fototapeta fluorescencyjna, która w nocy świeci światłem pochwyconym w dzień.

Świecić mogą wybrane elementy, kontury czy obramowania tapety. Z pewnością każda z tych opcji sprawi, że dziecku będzie zasypiało się lepiej niż w zupełnych ciemnościach. Równie przydatną opcją jest odporność fototapet na zarysowanie i brud – wszyscy rodzice wiedzą, co czasem dzieje się w dziecięcych pokojach…

Warto przyjrzeć się ofercie fototapet dla dzieci – wybór wzorów jest ogromny, więc każdy powinien znaleźć wśród nich coś, co go zauroczy.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close