Written by 12:59 Wnętrze

Grzejniki dekoracyjne – czy można nimi ozdobić salon?

Bardzo często grzejnik w salonie jest uważany za zło konieczne, szczególnie przez ludzi, którzy cenią sobie estetykę wnętrza. Klasyczne białe grzejniki niekiedy szpecą pomieszczenie, a kaloryfery starego typu wręcz straszą zaproszonych gości. Jednak brak tego elementu wyposażenia sprawiłby, że w sezonie jesienno-zimowym dom byłby niedogrzany. Receptą na ten problem są dostępne na rynku grzejniki dekoracyjne, które łączą elegancję oraz funkcjonalność. Czy taka ozdoba naprawdę ma szansę sprawdzić się w salonie? 

Grzejniki dekoracyjne – eksponować czy nie? 

Pierwszą istotną kwestią, nad którą trzeba się zastanowić zanim zapadnie decyzja o zakupie grzejnika dekoracyjnego, jest to jak bardzo chcemy go eksponować. Czasem lepszą opcją jest montaż takiego grzejnika, który nie będzie rzucał się w oczy. W tym wypadku lepiej postawić na grzejnik biały lub w kolorze ścian, który stopi się z wnętrzem. Grzejniki dekoracyjne to rozwiązanie dla tych, którzy chcą postawić na niebanalną ozdobę salonu. 

Grzejniki dekoracyjne a styl wnętrza 

Bogaty wybór wzorów i kolorów w katalogach firm produkujących grzejniki dekoracyjne, pozwala dopasować model grzejnika do sposobu aranżacji wnętrza. Znajdą się grzejniki w stylu retro do salonu urządzonego z myślą o minionych czasach czy pokryte mosiądzem, złote grzejniki do pomieszczenia przypominającego królewską komnatę. Miłośnicy stylu industrialnego mogą pokusić się o grzejnik w kształcie przypominającym rury wystające ze ściany fabrycznej. Na stronie https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/ można przyjrzeć się różnym wariantom grzejników dekoracyjnych, przygotowanych z myślą o różnych aranżacjach. 

Grzejniki dekoracyjne a dopasowanie kolorystyczne 

Grzejniki dekoracyjne najczęściej występują w kolorze srebrnym lub złotym. Popularnym ubarwieniem jest także stary mosiądz, który świetnie sprawdza się w stylu retro. Jednak większość modeli nadaje się do malowania proszkowego, dzięki czemu ich paleta kolorystyczna znacznie się powiększa. Do nabywcy należy decyzja, jakie barwy najlepiej sprawdzą się w jego salonie. 

(Visited 19 times, 1 visits today)
Close