Written by 13:18 Finansowanie

Jak kupić mieszkanie za gotówkę? Na co zwrócić uwagę?

Są takie decyzje, które świadczą o poważnych zmianach w życiu. Jedną z nich jest kupno mieszkania za gotówkę. Nie sposób podejść do tego tematu bez emocji i obojętnie, gdyż ma on bardzo duży wpływ na resztę życia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się więc dowiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Zalety

Kupno mieszkania za gotówkę często rywalizuje z zakupem za pomocą różnego rodzaju kredytów. Przedstawia się wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania, aczkolwiek nie sposób nie zauważyć znaczących atutów stojących po stronie pierwszego z nich. Przede wszystkim w tej metodzie finalne rozliczenie jest tańsze niż przy wzięciu jakichkolwiek kredytów. Dzieje się tak z prostej przyczyny, iż kredyty są zobowiązaniami finansowi, w których narastają odsetki. Praktycznie nigdy nie zwraca się tyle pieniędzy, ile się pożyczyło. Kolejną ważną kwestią jest również poczucie spokoju. Definitywny zakup mieszkania bez obowiązku spłacania go przez wiele kolejnych lat to niesamowita ulga dla psychiki, co znacząco poprawia komfort życia.

O czym trzeba pamiętać?

Nie uda się przeprowadzić satysfakcjonującej transakcji bez spełnienia kilku warunków. Są one najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak kupić mieszkanie. Sprawdzają się tak naprawdę przy każdym rodzaju nieruchomości. Przede wszystkim gwarantują spokój i bezpieczeństwo.

Formalności

Nigdy, ale to absolutnie nigdy, nie wolno pomijać kwestii formalnych. Przeprowadzanie jakichkolwiek interesów bez spisania umowy może mieć później negatywne skutki, zwłaszcza że nie chodzi tu o zakup drobnej rzeczy za małe pieniądze, tylko o mieszkanie, dom lub inny obiekt. Z tego względu wszystkie warunki muszą być spisane czarno na białym. Podczas kupna mieszkania od wcześniejszego, prywatnego właściciela obowiązkowa jest również wizyta u notariusza, który wyda akt notarialny.

Negocjacje

Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy klienci negocjują cenę mieszkania. W rozmowie z deweloperami jest to znacznie trudniejsze zadanie, wielokrotnie nawet całkowicie niewykonalne. W przypadku, gdy kupuje się nieruchomość od poprzedniego właściciela, szansę znacznie rosną. Zdarza się, iż udaje się zbić cenę. Warto mieć ten fakt na uwadze, ponieważ dokonując tak dużej transakcji, każde zaoszczędzone pieniądze mogą być na wagę złota.

Dodatkowe opłaty

Pomimo że nie ma się żadnych zobowiązań wobec banku tak, jak ma to miejsce przy zaciągnięciu kredytu, to i tak istnieją dodatkowe opłaty, o których należy bezwzględnie pamiętać. Należy do nich taksa notarialna oraz podatek od czynności cywilnoprawnych. Lepiej o nich nie zapominać, chociażby ze względu na ewentualne nieprzyjemności związane z urzędem skarbowym. Może się również zdarzyć, iż dana nieruchomość będzie wymagała remontu bądź zakupu nowych mebli. Istnieją także dodatkowe opłaty za między innymi garaż lub miejsce parkingowe.

Kupno mieszkania za gotówkę to dobry pomysł

Taka metoda przeprowadzenia transakcji jest całkiem wygodna. Przez to jest często wybierana przez klientów. Spełnienie wyżej wymienionych warunków powinno zapewnić satysfakcjonujący i bezpieczny zakup. Więcej informacji znajdziesz na https://domardevelopment.pl/jak-kupic-mieszkanie-krok-po-kroku/

(Visited 24 times, 1 visits today)
Close