Written by 07:54 Ogród i rośliny

Jaka trawa do ogrodu?

Czym byłby ogród bez pięknej trawy? Przecież pełni ona nie tylko rolę dekoracyjną, ale często i użytkową. Z tego powodu dziś zastanowimy się nad tym, na jaką trawę postawić, aby być z niej w pełni zadowolonym. Wbrew pozorom nie jest to taka prosta kwestia.

Jakiego trawnika potrzebujesz?

Na samym początku musimy zastanowić się nad tym, czego właściwie oczekujemy. Być może zależy nam na trawniku relaksacyjnym, na którym będziemy mogli położyć się na kocu pod drzewem. A może zależy nam na wersji parkowej, która lepiej sprawdzi się na większych obszarach? Jeśli naszym celem jest osiągnięcie jak najlepszych wrażeń estetycznych, wówczas powinniśmy skłonić się ku wersji dywanowej. Natomiast jeśli mamy dzieci, to warto zastanowić się nad trawnikiem sportowym, który wytrzyma bieganie i zabawy z piłką. Jak widać, wiele zależy od naszych intencji. Niezależnie od tego, czego potrzebujemy, trawniki wysokiej jakości znajdziemy w sklepie internetowym egardenion.

Rodzaje trawy

Zacznijmy od tego, że w ogrodnictwie najczęściej stawia się na mieszanki traw. W ten sposób uzyskuje się trawę odporną na rozmaite warunki pogodowe, a także dostosowującą się do różnych rodzajów gleby. Do ogrodu najczęściej użyjemy wersji uniwersalnej. Cieszy się ona długą żywotnością, a także jest całkiem odporna na niesprzyjające warunki pogodowe czy deptanie.

Możemy również potrzebować trawy renowacyjnej. Używa się jej w momencie, gdy część naszego trawnika uległa zniszczeniu (na przykład z powodu wysuszenia). Cechuje ją szybki wzrost, dzięki czemu szybko zapełnimy powstałą lukę.

Jeśli jesteśmy osobami, które cenią sobie piękny ogród, natomiast nie spędzają czasu na trawie, to może zależeć nam na wersji, która będzie się doskonale prezentować. Wówczas dobry rodzajem będzie trawa ozdobna. Wyróżnia ją intensywny ciemnozielony kolor, a także duża odporność na mróz. Jest ona jednak wymagająca pod względem pielęgnacji.

O trawnik trzeba odpowiednio zadbać. Duży wybór akcesoriów ogrodniczych znajdziesz w sklepie online egardenion. Z odpowiednimi narzędziami pielęgnacja staje się znacznie prostsza!

Czego potrzeba do posiania trawy

Gdy zakupimy już trawę, która spełnia nasze oczekiwania, musimy ją zasiać. Będą nam do tego potrzebne następujące rzeczy:

  • Łopata,
  • Grabie,
  • Mieszanka traw,
  • Nawóz,
  • Deski, które pomogą w utwardzaniu gleby.

Jak widać nie potrzebujemy wielu akcesoriów, aby móc posiać trawę.

Jak przygotować glebę

Naturalnie ważna jest również odpowiednio przygotowana gleba. W naszym kraju duża część ziemi jest dosyć gliniasta, dlatego też warto dodać do niej trochę piasku, aby trawa lepiej się przyjęła. Pomocny może być również kompost, który należy równomiernie rozprowadzić po glebie. Dzięki temu ziemia będzie dobrze magazynować wodę oraz zawierać odpowiednie składniki odżywcze.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakiej trawy potrzebuje Twój ogródek. Pamiętaj, że w razie czego zawsze możesz poprosić sprzedawcę w sklepie o pomoc. Dobrych rad nigdy zbyt wiele, szczególnie, gdy chodzi o trawnik, na który będziemy spoglądać przez cały rok!

(Visited 50 times, 1 visits today)
Close