Written by 22:29 Wnętrze

Jaki żyrandol do salonu?

W salonie żyrandol zajmuje szczególne miejsce. Jest on nie tylko oprawą oświetleniową, ale także końcowym akcentem projektu. Właśnie z tego powodu tak ważne jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Niezależnie od tego, czy mamy pokaźny salon, czy też niewielkie wnętrze, odpowiedni żyrandol idealnie podkreśli jego charakter. Jaki więc wybrać żyrandol do naszego salonu?

Praktyczność i stylistyka

Przede wszystkim warto rozważyć wszystkie aspekty: specyfikację, oraz stylistykę, by żyrandol pasował do naszego wnętrza. Odpowiedni żyrandol to taki, który daje wystarczające oświetlenie. Należy dostosować go zarówno do powierzchni, jak i wysokości naszego salonu. 

Jeśli głównym założeniem jest dekoracja, ten element nie musi całkowicie zapewniać wymaganego poziomu oświetlenia. W takim przypadku możemy zwrócić uwagę tylko na walory estetyczne. Niejeden producent żyrandoli ma w swojej ofercie unikatowe, designerskie modele, które wyglądają niezwykle efektownie i oryginalnie.

W celu uzyskania pełnego oświetlenia ozdobne oświetlenie górne można połączyć się z reflektorami, kinkietami, czy nawet lampami podłogowymi, umieszczonymi w oddzielnych obszarach. W niektórych bardziej ekstrawaganckich pomieszczeniach właściciele decydują się na latarnie ogrodowe jako uzupełnienie. Stylistyka niektórych z nich jest na tyle uniwersalna, że wpasowuje się do niejednego wnętrza. Nie sposób poznać ich pierwotnego przeznaczenia, a doskonale uzupełniają oświetlenie dużego salonu.

Najważniejsze jest dobranie oświetlenia do charakteru wnętrza, ponieważ nawet najlepszy żyrandol może nie pasować do danego salonu i burzyć jego harmonię. Na przykład bardzo nowoczesne modele nie sprawdzą się w klasycznym salonie i odwrotnie. Gdy nie mamy pewności, zawsze możemy wybrać wzór ponadczasowy, prosty i nierzucający się w oczy. Natomiast jeśli chcemy coś bardziej dekoracyjnego, zwrócimy uwagę na połączenie kształtów, materiałów wykonania i kolorów. Z pewnością pozwoli to skutecznie uzupełnić nasze mieszkanie w niezwykle efektowne oświetlenie. 

(Visited 19 times, 1 visits today)
Close