Written by 15:00 Budownictwo

Jakie płytki ceramiczne na taras wybrać?

Piękny i funkcjonalny taras to marzenie wielu z nas. Jednak chcąc osiągnąć cel, warto zadbać o kilka szczegółów. Jednym z nich są bez wątpienia odpowiednie płytki ceramiczne na taras, które będą odporne na czynniki zewnętrzne i sprawdzą się na przestrzeni wielu lat. Które wybrać i czy istnieje alternatywa dla tradycyjnych kafli? Sprawdźmy!

Terakota i klinkier – idealne płytki ceramiczne na taras

Jeżeli zastanawiasz się, jakie płytki ceramiczne na taras wybrać, powinieneś w pierwszej kolejności wciąć pod uwagę terakotę oraz klinkier. Są to rozwiązania, które doskonale sprawdzają się na zewnątrz, ponieważ są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, niskie temperatury czy promieniowanie słoneczne. Posiadają także bardzo dobrą wytrzymałość mechaniczną, dzięki masz pewność, że pozostaną funkcjonalne i eleganckie na przestrzeni wielu lat.

A skoro już przy estetyce jesteśmy, warto zwrócić uwagę, że zarówno terakota, jak i klinkier, to płytki ceramiczne dostępne w bardzo wielu wzorach i kolorach. Efekt? Możesz zainwestować w rozwiązania minimalistyczne lub stworzone na nieco bardziej klasyczną modłę, które staną się prawdziwą ozdobą Twojego tarasu.

Pamiętaj! Wybierając płytki ceramiczne na taras, zwróć uwagę na to, czy mają nieszkliwione, antypoślizgowe powierzchnie. To absolutny wymóg, by poruszanie się po nich było bezpieczne – również dla dzieci i osób starszych.

Alternatywa dla płytek ceramicznych? Gres!

Płytki ceramiczne na taras, choć wytrzymałe i eleganckie, są coraz częściej zastępowane przez gres. Jest to materiał powstający z różnych rodzajów gliny, piasku i skalenia, które są wypalane w wysokich temperaturach i pod dużym ciśnieniem. W efekcie płytki gresowe również idealnie nadają się na taras, ponieważ:

  • posiadają najmniejszą nasiąkliwość, co oznacza, że są całkowicie odporne na wilgoć, a także opady deszczu, śniegu, a nawet gradu;
  • są mrozoodporne i niestraszne im najniższe temperatury, dlatego sprawdzą się na tarasie przez cały rok;
  • są bardzo odporne na rozmaite uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie czy zarysowania, dzięki czemu prezentują się elegancko przez wiele lat.

Oczywiście również płytki gresowe dostępne są w bardzo wielu wzorach i kolorach. Możesz także stawiać na rozmaite kształty czy rozmiary (polecamy nowoczesne płytki wielkoformatowe). Dzięki temu stworzenie wymarzonej aranżacji tarasu nie powinno być problemem – bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby i preferencje.

Uwaga! Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujesz się na płytki ceramiczne, czy gresowe, powinieneś zakupić je w sprawdzonym sklepie – najlepiej takim, który oferuje produkty marek włoskich i hiszpańskich, uznawanych za najlepsze na rynku. Jednym z salonów, który je oferuje, jest miradhome.pl. Z całą pewnością znajdziesz tam szeroki wybór płytek ceramicznych na taras i zyskasz możliwość stworzenia na nim doskonałych warunków do letniego odpoczynku z całą rodziną.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Close