Written by 21:34 Wnętrze

Kaja Oświetlenie – odmień swój salon z tą marką!

Myli się ten, kto uważa, że na polskim rynku brakuje znaczących graczy w branży oświetleniowej. Nasi krajowi producenci spisują się równie dobrze, jak znane światowe marki. Jedna z firm, które niewątpliwie są warte uwagi to Kaja Oświetlenie. Przedsiębiorstwo działa i prężnie rozwija się już od 25 lat, więc przez ten czas założyciele zdążyli bardzo mocno rozbudować ofertę produktową. Fachowcy pracujący dla marki stawiają przede wszystkim na innowacyjne technologie oraz ekologiczne rozwiązania. Projektanci za to dbają o niebanalny design, który sprawia, że lampy od Kaja Oświetlenie pięknie się prezentują i zdobią domowe wnętrza. Idealnie sprawdzą się zatem w salonie i z pewnością zrobią dobre wrażenie na naszych gościach. Oczywiście pod warunkiem, że dobierzemy odpowiedni model do stylu aranżacji. Podpowiadamy w jakich stylizacjach wnętrzarskich sprawdzą się produkty Kaja Oświetlenie.

Kaja Oświetlenie – salon w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny we wnętrzach cechuje przede wszystkim minimalizm oraz funkcjonalność elementów wyposażenia. Nie oznacza to jednak, że salon utrzymany w takiej stylistyce musi być chłodny i surowy. Wręcz przeciwnie, pozorna prostota ma sprawić, że w pomieszczeniu zapanuje relaksujący nastrój. Przesadnie ozdobne dekoracje nie są tam mile widziane. Znacznie ciekawsze jest za to wykorzystanie brył oraz geometrycznych kształtów. W kwestii oświetlenia sprawdzą się więc bardzo dobrze funkcjonalne kinkiety od Kaja Oświetlenie z serii Rega, które mają kształt owalny lub prostokątny. Dobrze wyglądać będą także lampy sufitowe przypominające reflektory umieszczone na listwie z serii Kyla.

Kaja Oświetlenie – salon w stylu retro

Salon w stylu retro może wyglądać niezwykle ciekawie. Nie koniecznie musi także wiązać się z dekorowaniem przestrzeni starymi i zepsutymi przedmiotami. Obecnie na rynku dostępne jest wiele mebli oraz akcesoriów typu vintage, które mimo że pachną nowością, inspirowane są stylem retro. Ogólne założenia tej metody aranżacji wnętrz opierają się przede wszystkim na dekoracjach i wyposażeniu nawiązującym do minionych czasów. Od nas zależy jak daleko chcemy się cofnąć. Możemy urządzić salon po królewsku lub wybrać styl lat 60 czy 80. Ozdobne żyrandole w kształcie majestatycznego świecznika to typowa ozdoba salonu urządzanego na wzór królewskich komnat. Za to nieco mniej odległe czasy odtworzymy dzięki lampom z kwiatowymi kloszami, takim jak lampa wisząca Diana czy lampa podłogowa z serii Amarti od Kaja Oświetlenie.

Kaja Oświetlenie – salon w stylu industrialnym

W ostatnim czasie styl industrialny wraca do łask i wiele osób decyduje się urządzać dom inspirując się charakterystycznymi dla niego motywami. Zapoczątkowany został on w Stanach Zjednoczonych, kiedy to w latach 50 zaczęły upadać fabryki, a hale produkcyjne oraz magazyny przekształcać się zaczęły w pomieszczenia mieszkalne. Bohema artystyczna dekorowała takie wnętrza na swój sposób, w związku z czym powstał osobliwy kolaż fabrycznej surowości z nietypową estetyką. Lampy, które pasują do salonu utrzymanego w tym stylu to najczęściej druciane konstrukcje z widoczną żarówką. Kaja Oświetlenie specjalizuje się w takich projektach i ma ich w swoich katalogach bardzo dużo. Najciekawsze pozycje można obejrzeć tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/292_kaja-oswietlenie. Pozycje warte polecenia to między innymi chromowany kinkiet Fons z żarówką otoczoną siatką, druciana lampa podłogowa Soul czy czarna lampa sufitowa Deze, która ma interesujący kształt zaplątanego supła.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close