Written by 16:16 Inspiracje

Kreatywne zabawy dla dzieci i dorosłych – ozdoby świąteczne z wosku

Wosk, zazwyczaj wykorzystujemy w specjalnym kominku do aromaterapii, pięknego zapachu w mieszkaniu, albo usunięcia nieprzyjemnych zapachów jakie roznoszą się w domu. Warto jednak wiedzieć, że woski, na przykład woski zapachowe Country Candle, można wykorzystać do zabawy z dziećmi, a przy okazji stworzyć niebanalne ozdoby choinkowe czy stroiki świąteczne.

Woskowe bombki i ozdoby na choinkę

Nawet nierozgrzany, zastygnięty wosk wydziela zapach, który unosi się w powietrzu. Woski Country Candle idealnie nadają się na stworzenie z nich ozdób choinkowych. Wykonanie z nich nietypowych bombek jest proste, a efekt będzie zaskakujący. Dodatkowo przestrzeń w Twoim mieszkaniu zyska design, którego nie kupisz w sklepie za żadną cenę.

Żeby wykonać piękne świąteczne ozdoby przyda się spora ilość wosku. Roztapianie w kominku byłoby żmudne i czasochłonne, więc aby szybko rozpuścić dużą ilość wosku wystarczy garnek wypełnić wodą, na nim umieścić blaszaną lub ceramiczną miskę z woskiem i podgrzać na kuchence, aż wosk roztopi się i zamieni w ciecz.

Następnie potrzebujemy foremek do wylania kształtu. Tutaj z pomocą przychodzą sylikonowe, plastikowe lub blaszane foremki do ciast, pierników lub ciasteczek. Foremki układamy na blaszce, a do środka wlewamy wosk. Kiedy wosk tężeje robimy w nim dziurkę wykałaczką – będzie to miejsce w którym umieścimy wstążkę, aby zawiesić naszą ozdobę na choince. Kiedy wosk całkowicie zastygnie, delikatnie usuwamy wybrany kształt z foremki.

Innym sposobem jest wylanie wosku do dowolnego naczynia – najlepiej prostokątnego, czy kwadratowego i umieszczenie w nim foremek. Należy pamiętać o tym, aby naczynie wyścielić papierem do pieczenia (to sprawi, że wosk nie osadzi się na brzegach i nie ubrudzi naczynia) a także aby przy tym sposobie mocno docisnąć foremki do podstawy, dzięki temu uzyskamy idealny kształt ozdoby świątecznej.

Bez względu na to jaki sposób wybierzemy, w momencie kiedy woski zapachowe Country Candle zastygają, ale są jeszcze mocno elastyczne, możemy umieścić w nich inne ozdoby, aby uatrakcyjnić wygląd końcowy. Do ozdabiania naszych woskowych „wypieków” możemy wykorzystać suszone pomarańcze lub cytryny, pałki cynamonu, szyszki, pomalowany wcześniej farbkami makaron, ryż, kaszę, czy inne produkty spożywcze znajdujące się w kuchni.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close