Written by 13:13 Usługi

Mieszkanie na niewielkim metrażu – jak przechowywać rzeczy?

Wielu z nas – czasami tymczasowo, a czasem na stałe – posiada stosunkowo niedużą przestrzeń do zamieszkania. Jedni nie są w stanie pozwolić sobie na większe lokum pod względem finansowym, inni wybierają po prostu przytulność bez konieczności utrzymywania w czystości wielu metrów kwadratowych. Niezależnie od przyczyn warto pamiętać o tym, że choć niewielkie mieszkania mają swój urok i mogą stać się naszym prawdziwym azylem, to jednak dość ograniczona ilość miejsca może stanowić wyzwanie. No bo jak zorganizować przechowywanie poszczególnych elementów naszego dobytku?

Niewielkie mieszkanie – sposoby na przechowywanie

Mając dość wąsko zakrojone pole manewru z uwagi na nieduży metraż, wcale nie musimy się obawiać tego, że w którymś momencie zabraknie miejsca na wszystkie rzeczy, które chcemy przechowywać. A tych może być naprawdę sporo; nie da się ukryć, że wielu z nas należy do zbieraczy i trudno nam się pozbyć nawet tych przedmiotów, które od lat stoją nieużywane. Ponieważ jednak niewielka przestrzeń może z czasem stać się skomplikowana do mieszkania, jeśli będziemy upychać kolejne części wyposażenia, dobrze jest wypracować właściwy system organizacji. Dzięki temu będzie mieszkało nam się komfortowo bez konieczności ponoszenia wielu wyrzeczeń.

O czym należy pamiętać, kiedy organizujemy przestrzeń w małym mieszkaniu?

  • Unikaj kupna i trzymania nadprogramowych rzeczy – regularnie dokonuj przeglądu szafy z ubraniami i sprawdzaj, które ze sprzętów są nadal przez Ciebie użytkowane. Jeśli jest coś, z czego od dawna nie korzystasz albo chcesz pozbyć się kilku bluzek czy par spodni, zorganizuj sprzedaż lub rozdaj je wśród znajomych i rodziny. Część przedmiotów możesz również przekazać na cele charytatywne. Te, które wymagają zbyt kosztownej naprawy lub po prostu nie nadają się już do użytku, wyrzuć.
  • Opracuj model przechowywania – ozdobne kartonowe pudełka czy wiklinowe kosze mogą być nie tylko znakomitą pomocą, ale także wspaniałym dodatkiem do wnętrza. Umożliwi Ci to utrzymanie porządku, a jednocześnie maksymalnie wykorzystasz dostępne miejsce.
  • Sezonowe ozdoby i wyposażenie przenieś gdzie indziej – nie ma najmniejszej potrzeby, by przez cały rok w Twoim mieszkaniu zalegały świąteczne dekoracje czy zimowy sprzęt sportowy. Nie używasz ich cały czas, dlatego nie ma powodu, by gromadzić je po kątach albo zapełniać sobie nimi półki.

Magazyn samoobsługowy jako dodatek do mieszkania

Udało Ci się posortować swoje rzeczy w taki sposób, że części się pozbyłeś, a inne powinny znaleźć swoje miejsce gdzie indziej, żeby nie zalegały w mieszkaniu? W takim wypadku zdecydowanie warto rozważyć usługę, jaką jest self storage. Opiera się ona na wynajmowaniu pomieszczeń samoobsługowych, które są po prostu dobrze zabezpieczonymi pomieszczeniami, które znakomicie pomieszczą Twój dobytek. Zimowe kurtki i płaszcze, wyposażenie sportowe, z którego korzystasz tylko sezonowo, a nawet tymczasowo niepotrzebne meble – wszystkie te przedmioty mogą spokojnie spocząć właśnie w takim schowku.

Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ sami decydujemy, jak długo chcemy użytkować taki magazyn. Na dodatek nie musimy się przejmować warunkami panującymi w przechowalni, gdzie zadbano o odpowiednią temperaturę i jakość powietrza. O podobnym komforcie nie byłoby mowy, gdybyśmy zechcieli przechowywać część swoich sprzętów np. w piwnicy czy nawet na balkonie, jako że często można się spotkać z takimi sytuacjami wśród mieszkańców bloku.

Gdzie można skorzystać z magazynów samoobsługowych?

Usługę self storage w Polsce oferuje m.in. firma Less Mess Storage. Jej obiekty są dostępne także w Poznaniu: przy ulicy Ostrowskiej 515 oraz przy ulicy Dąbrowskiego 550 (więcej na https://www.lessmess.storage/self-storage-poznan/). Wystarczy jedynie zdecydować, ile metrów kwadratowych powinno mieć pomieszczenie, żeby pomieścić wszystkie nasze przedmioty, a następnie podpisać umowę najmu (na czas nieokreślony). Wejście do magazynu jest możliwe za pośrednictwem ustalonego przez Ciebie samego kodu dostępu, a dodatkowo pomieszczenie zamykane jest na Twoją kłódkę a na terenu obiektu znajduje się całodobowy monitoring. Tym sposobem Twoje rzeczy zyskają bezpieczny azyl, a Ty będziesz mógł zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close