Written by 21:32 Budownictwo

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem, czy może tradycyjne budowle z dachem kopertowym?

Style dominujące w budownictwie sprawiają, że konstrukcje są spójne, eleganckie i oryginalne. Z tego względu warto wybrać konkretny styl budowli, który będzie odzwierciedlał preferencje, upodobania i potrzeby domowników. Do wyboru mamy mnóstwo różnych konwencji, jednak na rynku królują nowoczesne projekty domów z płaskim dachem oraz tradycyjne z dachem kopertowym. Sprawdź, którą z podanych opcji warto wybrać!

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem i ich cechy szczególne

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem. Nie da się ukryć, że widać to nie tylko we wnętrzach domów modernistycznych, ale również w ich zwieńczeniu. Płaski dach to w końcu synonim minimalizmu. Po czym jeszcze możemy poznać nowoczesny dom? Cechą szczególną tej budowli jest prosta i zwarta bryła. Liczne przeszklenia, wyraziste dodatki i innowacyjne rozwiązania technologiczne to czynniki, które idealnie wpisują się w podaną stylistykę. Mimo wyjątkowego designu, nowoczesne projekty domów z płaskim dachem bardziej skupiają się na praktyczności i wygodzie, niż na wyglądzie. Nie oznacza to jednak, że design nie jest ważny – po prostu bardziej liczy się wnętrze i jego funkcjonalność. Z tego względu cechy szczególne, takie jak chociażby szklane ściany są ze szkła samoczyszczącego lub stworzone są w taki sposób, by częsta konserwacja nie była konieczna. Co niezwykle istotne, duża przestronność będąca równocześnie cechą charakterystyczną nowoczesnych budowli daje domownikom mnóstwo przestrzeni i prywatności, co zwiększa ich komfort.

Projekty domów tradycyjnych – alternatywa dla stylu nowoczesnego

Domy utrzymane w stylu tradycyjnym zdecydowanie dominują w polskim budownictwie. Konstrukcja na planie prostokąta, odwołania do tradycji i klasyki oraz porządek i przytulne domowe ciepło najlepiej wpisują się w tę konwencję. Przy tego typu budowlach najlepiej sprawdza się dach kopertowy, nawiązujący stylistyką do szlacheckich dworków. Dzięki takiemu zwieńczeniu uzyskamy wspaniały efekt, który dodatkowo podkreśli charakter konstrukcji. Zewnętrzna część budynku powinna być ozdobiona elewacją utrzymaną w ciepłych tonach. Może być ona ukształtowana, tak by imitowała płyty kamienne. Klinkiery, lukarny, kolumny i inne tego typu urozmaicenia są doskonałym pomysłem. Niebanalny wygląd domów tradycyjnych oraz bijące od nich domowe ciepło to powody, dla których tak wiele osób się na nie zdecydowało.

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem czy tradycyjne – co wybrać?

Skoro znamy już cechy charakterystyczne poszczególnych budowli, czas odpowiedzieć sobie na pytanie: co wybrać – nowoczesne projekty domów z płaskim dachem czy tradycyjne budowle? W nowoczesnych domach dominuje minimalizm i porządek. Do tego są one tańsze w eksploatacji dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań.  Na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-nowoczesne_projekty_domow_z_plaskim_dachem.html możesz zobaczyć, jak prezentują się tego typu konstrukcje. W domach nowoczesnych króluje idea ,,mniej znaczy więcej”. Dominujący minimalizm jest przeciwstawny dla stylu boho czy glamour. Dzięki niemu wnętrza wyglądają estetycznie, elegancko i z klasą. Aby odrobinę ożywić przestrzeń warto pomiędzy dominujące barwy, takie jak szarość czy biel, wpleść jeden wyróżniający się element. Może to być kanapa w neonowym kolorze lub modernistyczne obrazy. Choć jest to niewątpliwie doskonała propozycja, domy tradycyjne również są praktyczne i mają grono wielbicieli. Co w takim razie wybrać? Przeanalizuj jeszcze raz zalety obydwu konstrukcji i wybierz tę, która bardziej wpisuje się w Twoje preferencje!

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close