Written by 23:15 Inspiracje

Podajnik do mydła w publicznej toalecie. Jaki wybrać?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej publicznej toalety są dziś dozowniki do mydła. To akcesoria, które zapewniają użytkownikom dostęp do produktu do mycia rąk w formie płynu, piany lub sprayu. Ich obecność sprzyja higienie, umożliwia szybkie umycie rąk oraz zmniejsza zużycie produktu. Aby podajnik na mydło właściwie spełnił swoje zadanie, musi być prosty w użytkowaniu, wytrzymały, higieniczny, a także funkcjonalny. Jakie rozwiązania z tej kategorii produktów warto wziąć pod uwagę, kompletując wyposażenie toalety publicznej?

Jakie cechy powinien posiadać dobry podajnik na mydło?

Podajnik do mydła to niewielkie akcesorium, którego głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom stałego dostępu do mydła. Najczęściej instaluje się go w publicznych toaletach, z których codziennie korzysta wiele osób. Jego konstrukcja oraz funkcjonalność gwarantują maksimum higieny, poprzez ograniczenie kontaktu rąk z bakteriami, które zwykle znajdują się na klasycznych mydłach w kostce. Do jego zalet należy także łatwiejsze dbanie o czystość toalety, gdyż wyeliminowane zostają nieestetyczne ślady po mydle w umywalce.

Jest to rozwiązanie przyjazne dla użytkownika, które charakteryzuje się prostotą użytkowania i wygodą korzystania. Doceniają je także firmy, gdyż zainstalowanie w toalecie publicznej podajniki bezpośrednio przyczyniają się do obniżenia kosztów związanych z zakupem mydła. Produkty w płynie, pianie i sprayu są bowiem znacznie wydajniejsze od standardowych mydeł w kostce, przez co należy uzupełniać je i kupować rzadziej. To istotny, finansowy argument, który przemawia za ich wyborem. Ten może okazać się jednak niełatwy, gdyż w sprzedaży dostępny jest dość szeroki i zróżnicowany wybór tego typu akcesoriów.

Rodzaje pojemników na mydło w płynie

Dozowniki do mydła są dziś dostępne w wielu wydaniach. Różnią się nie tylko designem i ceną, ale także sposobem działania. Do najpopularniejszych akcesoriów z tej kategorii należy podajnik do mydła manualny. Posiada kompaktowe rozmiary, jest niedrogi i prosty w obsłudze, łatwo go także zamontować w docelowym miejscu. Co więcej, manualny pojemnik do mydło w płynie może posiadać różne kształty i kolory, co pozwala na jego dopasowanie do wystroju każdej niemal toalety. W toaletach publicznych bardzo często spotykane są również dozowniki naścienne. Charakteryzują się prostym działaniem oraz niską awaryjnością.

Ciekawym rozwiązaniem, które spotka się natomiast ze szczególnym uznaniem firm stawiających na pierwszym miejscu kwestie higieny ma szansę okazać się podajnik do mydła łokciowy. Posiada on specjalną dźwignię, która uruchamia dozowanie mydła pod naciskiem łokcia. Tego typu rozwiązania są zazwyczaj spotykane w klinikach, gabinetach lekarskich, a także w toaletach szpitalnych. Oprócz mydła mogą dozować także płyn do dezynfekcji.

Ciekawym rozwiązaniem, na które również warto zwrócić dziś uwagę jest automatyczny dozownik do mydła w pianie lub płynie. Posiada on wbudowany czujnik ruchu, który uruchamia dozowanie produktu bezdotykowo. Do jego zalet należy bezobsługowość, wysoki poziom higieny oraz nowoczesny charakter, co docenia obecnie wiele współczesnych firm.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close