Written by 17:08 Budownictwo

Pompa ciepła Vaillant: przyszłość ekologicznego ogrzewania

Producenci pomp ciepła stoją ostatnimi czasy przed niemałymi wyzwaniami. Współczesny świat oraz użytkownicy stawiają coraz wyższe wymagania sprzętowi służącemu do ocieplania wnętrz. Pompy ciepła muszą być nie tylko efektywne i przynoszące oszczędności, ale także ekologiczne. Z tym wyzwaniem bardzo dobrze radzi sobie firma Vaillant. Co ma ona do zaoferowania swoim klientom w zakresie pomp ciepła? Sprawdźmy!

Vaillant aroTHERM Split – nowoczesna pompa w technologii Split

Jedną z propozycji firmy Vaillant jest model aroTHERM Split. Jest to pompa ciepła typu powietrze-woda. Dzięki jej wykorzystaniu można zaoszczędzić do 75% kosztów energii, a także zmniejszyć emisję szkodliwych substancji nawet o 30%. Tego typu pompa korzysta z energii zmagazynowanej w powietrzu, aby stworzyć komfortowe warunki termiczne wewnątrz domu – zapewnić ciepło w zimie i chłód podczas letnich upałów, a także zadbać o stały dostęp do ciepłej wody. Jak widać, to niesamowicie ekologiczne rozwiązanie.

Jak działa ta pompa ciepła Vaillant? Składa się ona z dwóch połączonych ze sobą jednostek. Jednostka zewnętrzna może zostać zamontowana na ścianie domu lub na ziemi w ogrodzie. Jednostka wewnętrzna znajduje się wewnątrz domu i nie zajmuje dużo miejsca. Zawiera ona zintegrowany zasobnik c.w.u. który wystarczy na potrzeby czteroosobowej rodziny. W razie większych potrzeb jest możliwość zamontowania wiszącej stacji hydraulicznej z wolnostojącym zasobnikiem. Warto również dodać, że pompa posiada możliwość chłodzenia aktywnego.

Co ważne w kontekście ekologii, pompa ciepła aroTHERM Split ma możliwość współpracy z innymi komponentami firmy Vaillant. Mogą być to systemy wentylacji z odzyskiem ciepła, systemy fotowoltaiczne lub solarne systemy ogrzewania wody. Są to odnawialne źródła energii. W połączeniu z innymi komponentami urządzenie może działać jeszcze bardziej efektywnie. Można nim swobodnie sterować za pomocą specjalnego regulatora oraz dedykowanej aplikacji mobilnej.

Vaillant flexoCOMPACT Exclusive – pompa z możliwością wyboru dolnego rodzaju ciepła

Innym modelem pompy ciepła oferowanym przez firmę Vaillant jest model flexoCOMPACT Exclusive. Jest to wyjątkowe urządzenie, ponieważ pozwala na wybór rodzaju dolnego źródła ciepła. Może być to np. woda, powietrze lub solanka. Oprócz tego pompa posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody. Zimą urządzenie ma za zadanie zapewnić pożądane ciepło, latem skutecznie ochłodzi dom, a przez cały rok mamy dostęp do ciepłej wody użytkowej.

Wspomniany wyżej zasobnik ciepłej wody ma pojemność 185 litrów. W podstawowej wersji jest to pompa typu solanka-woda, jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich modułów, bez problemu można ją zmodyfikować na pompę ciepła typu woda-woda, dzięki specjalnemu kolektorowi fluoCOLLECT lub woda-powietrze, dzięki modułowi powietrza aroCOLLECT. Warto dodać, że wszystkie konfiguracje mają identyczną budowę i przyłącza, co pozwala na swobodne zmiany i przebudowy.

Opisywany model pompy ciepła jest także wyposażony w sprężarkę z technologią wtrysku pary EVI, która zapewnia niezwykle wysoką sprawność przy niskich temperaturach dolnego źródła. Sprawia to, że pompa ciepła Vaillant flexoCOMPACT Exclusive ma możliwość wykorzystania wszystkich źródeł ciepła – od wody, przez powietrze, aż po grunt. Ten model, podobnie jak poprzednio opisywany ma możliwość podłączenia pod regulator oraz mobilną aplikację ułatwiającą zarządzanie.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close