Written by 21:34 Usługi

Przeprowadzki międzynarodowe – dlaczego nie warto tego robić na własną rękę?

Przeprowadzka do innego kraju często może wydać się dla nas kuszącą propozycją. Świat w ostatnich latach zmniejszył się, a koszty podróżowania czy różnice kulturowe nie stanowią już takiej bariery jak kiedyś, w związku z czym coraz więcej ludzi decyduje się na wyprowadzkę z Polski. Zanim jednak ostatecznie stwierdzimy, że chcemy opuścić nasz kraj, musimy wziąć pod uwagę przeprowadzkę, która może okazać się nie lada przedsięwzięciem logistycznym. Jak w takim wypadku zaplanować zmianę miejsca zamieszkania, by nie zostać przytłoczonym masą formalności?

Co kraj to… formalność

Pierwszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać, kiedy zdecydujemy się wyjechać z Polski, to fakt, że nowe miejsce pobytu może nas niezbyt przyjemnie zaskoczyć ilością formalności, jakie będziemy musieli spełnić, by tam zamieszkać. Każdy kraj sam ustala odpowiednią dla siebie politykę odnośnie nowych mieszkańców i nie można tutaj zakładać uniwersalnych rozwiązań. Jak się na to przygotować? Przede wszystkim weźmy ze sobą jak najwięcej dokumentów oraz zadbajmy o ich tłumaczenia. Podstawą są tutaj oczywiście paszport oraz dowód osobisty, ale w nowym miejscu zamieszkania może nam się przydać także akt urodzenia lub akt ślubu. Koniecznie weźmy też wszystkie dokumenty świadczące o ukończonych przez nasz szkołach, gdyż mogą być wymagane przez nowego pracodawcę. Przetłumaczenie naszych dokumentów już w Polsce, gwarantuje nam spokojną głowę –w obcym kraju znalezienie tłumacza przysięgłego posługującego się językiem polskim może stanowić wyzwanie. 

Przeprowadzka –a co z rzeczami? 

Przeprowadzenie się samo w sobie często kojarzy nam się ze stresem. Sprawa znacznie się komplikuje, kiedy zdecydujemy się wybrać za granicę. Cały nasz dobytek, gromadzony przez wiele lat, będzie musiał przebyć tę długą drogę z nami. Absolutnie kiepskim wyjściem jest próba przewiezienia wszystkiego samodzielnie. Nie dość, że znacznie zwiększa to koszty naszej podróży, to dodatkowo eliminuje niektóre z możliwości transportu, takie jak samolot. 

Decydując się na wyprowadzenie się z Polski, lepiej jest powierzyć misję dostarczenia naszych rzeczy specjalistom. Odpowiednio dobrana firma przeprowadzkowa dysponuje doświadczeniem oraz sprzętem, który pomoże nam w dostarczeniu wszystkich niezbędnych przedmiotów ze starego lokum. Specjalistyczna firma, taka jak https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe, która mieści się przy ulicy Okopowej 70/106 w Łodzi, doskonale wie, jakie są priorytety i potrzeby osoby, która zdecyduje się wyprowadzić z Polski. Dzięki swojemu doświadczeniu firma przeprowadzkowa jest w stanie zagwarantować nam, że nasze rzeczy dotrą do nas nie tylko szybko, ale również w jednym kawałku, co wcale nie jest takie oczywiste, jeśli zdecydujemy się na transportowanie ich na własną rękę. 

Podsumowanie

Jeśli zdecydujemy się na zmianę naszego miejsca zamieszkania, to musimy mieć świadomość, że nie będzie to łatwe zadanie. Masa nowych rzeczy, transport dobytku czy wiele formalności mogą nas przytłoczyć na początku, dlatego najlepiej jest skupić się na tym, co możemy załatwić samodzielnie. Z bardziej skomplikowanymi sprawami, takimi jak przeniesienie naszego dobytku do innego kraju, może nam pomóc zespół specjalistów –uchroni nas to od niepotrzebnych zmartwień.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close