Written by 07:55 Ogród i rośliny

Ranking kosiarek spalinowych do ogrodu

Wybór najlepszego sprzętu to nie jest łatwa sprawa, zwłaszcza, gdy nie do końca orientujemy się w parametrach technicznych. A czy Ty już wiesz, która kosiarka spalinowa sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Z pewnością przeszukujesz zasoby Internetu i robisz rozeznanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak warto zainwestować w znane marki, które mają sprawdzony silnik, a nie tylko nowoczesny design. Pamiętaj, że równo przystrzyżony trawnik, to ozdoba niejednego ogrodu, ale praca z kosiarką także powinna być przyjemna.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę spalinową

Kosiarki spalinowe dzielą się na dwa rodzaje. Możemy wyróżnić kosiarki rotacyjne oraz bębnowe. Kosiarki rotacyjne koszą trawę przy pomocy szybko obracającego się ostrza. Doskonale sprawdzają się w pracy na dużych powierzchniach. Kosiarki bębnowe koszą trawę przy pomocy specjalnych walców, które wyposażone są w noże. Tną precyzyjnie. Nadają się do niewysokiej trawy, jednak nie można ich używać do pracy z mokrym trawnikiem.

Wybierając odpowiednia kosiarkę spalinową powinniśmy zwrócić uwagę na wspomnianą wcześniej moc silnika. Ten parametr decyduje o skuteczności koszenia. Wraz z mocą silnika rośnie wydajność urządzenia. Nie bez znaczenia będzie dostosowanie kosiarki do pracy z wysoką trawą oraz sposób zbierania skoszonych źdźbeł. Jeżeli zależy nam na zbieraniu urobku po koszeniu, warto zakupić model posiadający w swoim wyposażeniu kosz. Aby jednak nie produkować dodatkowych odpadów zielonych, można zainwestować w kosiarkę spalinową z funkcją mulczowania. Jest to siekanie trawy na małe drobinki i zostawienie ich na trawniku, co zapewnia trawie dodatkowy nawóz. Jeżeli na naszym trawniku zalegają liście, to kosiarka z funkcją mulczowania, doskonale poradzi sobie z tym fantem. Pamiętajmy jednak, że mulczowanie może obciążać silnik, dlatego korzystając z tej funkcji warto wybrać urządzenie z większym i mocniejszym silnikiem.

Istotną funkcją, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, to wysokość koszenia. Zazwyczaj kosiarki spalinowe posiadają możliwość wyboru wysokości koszonej trawy od dwudziestu do osiemdziesięciu milimetrów. Ustawienie wysokości koszenia polega na ustawieniu wajchy w 3, 5 lub 7-dmio stopniowej skali.

Zwróć uwagę na sposób czyszczenia i konserwacji urządzania. Kosiarka po wykonaniu pracy, szczególnie, gdy posiadamy funkcje mulczowania, powinna zostać umyta. Zalegające kawałki skoszonej trawy modą doprowadzić do korozji elementów, co skróci jej żywotność. Producenci zalecają mycie kosiarek każdorazowo, po skończonej pracy. Czyszczenie kosiarki jest proste, ponieważ istnieje możliwość zamontowania węża ogrodowego do obudowy maszyny. Dzięki ruchowi obrotowemu, kosiarka myje się praktycznie bezobsługowo.

Ranking kosiarek spalinowych

Wybierając urządzenie do koszenia trawy wpasowujące się w nasze potrzeby, warto zapoznać się z rankingiem kosiarek, który prezentujemy na https://smartoferty.pl/.

Wśród polecanych przez nas produktów znajdziecie między innymi kosiarkę Riwall 51CM 9W1 5190 z funkcja mulczowania oraz dość szeroką płaszczyzną koszenia, bo aż 51 cm. Jej moc to aż 9 KM. Produkt charakteryzuje przystępną cena, która waha się od 1100 zł. W tej cenie dostępna jest, co prawda mniejsza gabarytowo, kosiarka spalinowa Makita Plm4817. Jest znacznie lżejsza od swojej poprzedniczki, ponieważ waży zaledwie 25 kilogramów. Niestety nie posiada napędu, co dla niektórych klientów może okazać się wadą, jednak, jak na swój rozmiar posiada funkcje rozdrabniania trawy. Kosiarką z wyższej półki godną polecenia jest Honda Gcvx KS53H. Posiada moc 3,4 kW oraz napęd. Szerokość koszenia – 53 cm. Wadą tego egzemplarza może być brak funkcji mulczowania i dość wysoka cena. W cenie Hondy jesteśmy w stanie kupić dwie Makity Plm2817. Koszt zakupu wynosi od 1900 zł. Popularnymi kosiarkami spalinowymi wśród kupujących są także modele Stiga Combi 50 SQ oraz Stiga Combi 48 SQ. Obie kosiarki marki Stiga posiadają podobne parametry techniczne. Moc wynosi 2200 W, napęd oraz funkcje mulczowania. Różnica w wadze urządzenia jest niewielka. Nowszy model jest raptem o trzy kilogramy cięższy niż poprzednia wersja. Niewielkie różnice pojawiają się w szerokości koszenia. Stiga Combi 50 SQ obejmuje 48 cm szerokości koszonej powierzchni, w porównaniu z poprzedniczką, która ma o 2 cm krótszy zasięg. Większa różnica pojawia się jednak w wysokości koszonej trawy. Stiga Combi 48 SQ posiada regulację od 22 do 80 mm, w momencie, gdy nowszy model otrzymał ograniczenie od 25 do 65 mm. Dwadzieścia pięć milimetrów to standardowa wysokość koszenia, którą możemy spotkać w kosiarkach spalinowych, więc możliwość ustawienia kosiarki niżej jest zdecydowanym plusem, który sprawdzi się przy równych trawnikach.

(Visited 19 times, 1 visits today)
Close