Written by 21:34 Usługi

Schody kręcone oraz modułowe

Generalnie należy powiedzieć, że tzw. schody gotowe posiadają przede wszystkim konstrukcję modułową (samonośną), ale też wspornikową z belkami, wspornikową (osadzone w murze), dywanową albo policzkową. Natomiast odrębną kategorię stanowią schody kręcone. Ale pamiętajmy, że ich konstrukcja może być (tak sama), jak ma to miejsce w przypadku innych schodów, a różnica polega jedynie na kształcie. Oto co warto wiedzieć, o wcześniej wymienionych schodach:

Schody kręcone

Należy wiedzieć, że te modele przyciągają uwagę wielu osób, bowiem urzekają formą i niebagatelnym wzornictwem. W ich przypadku zmieniło się to, że obecnie dość rzadko ukrywa się je w rogu pomieszczenia czy holu. Z czego zbudowane są te schody? Należy wiedzieć, że schody te zbudowane są ze słupa nośnego, stopni oraz balustrady. Ich rzut poziomy to koło i rzadziej jest to kwadrat. Natomiast średnica takich schodów wynosi z reguły 120-220 cm. Ile miejsca one zajmują? Zajmują stosunkowo niedużo miejsca, ale ponieważ są dość strome, a ich stopnie posiadają kształt klina, nie są tak wygodne, jak schody proste. Gdzie mogą być zlokalizowane? Mogą być one zlokalizowane z dala od ściany Warto też wiedzieć, że ich samonośna konstrukcja mocowana jest do podłogi i stropu kondygnacji, na które prowadzą. Takie schody świetnie sprawdza się też do tego, że możemy je wykorzystać do połączenia salonu z antresolą. Warto dodać, że dzięki schodom spiralnym, które posiadają lekką i nowoczesną konstrukcję, sprawimy, że w pomieszczeniu będzie dużo miejsca.

Schody modułowe

Należy wiedzieć, ze zbudowane są z pojedynczych modułów (wsporników połączonych ze stopnicami), które nakłada się kolejno na siebie, łącząc w jedną całość – tak, aby powstał bieg schodów. Z czego mogą być wykonane elementy konstrukcyjne? Mogą być one wykonane z drewna lub metalu. Jaka jest ich charakterystyka? Warto wiedzieć, ze stopnie schodów modułowych posiadają szerokość 55-120 cm. Zajmują niewiele miejsca i są dość proste w montażu. Pamiętajmy, że nie są tak wygodne jak tradycyjne. Są uniwersalne – zależnie od sposobu, w jaki połączy się elementy, mogą być jedno- lub wielobiegowe.

Bardzo prosto można, zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami, regulować ich skręt, wysokość i kształt biegu. Co mamy dostępne obecnie w ofercie? Należy wiedzieć, że w skład oferowanych w sklepach zestawów wchodzą wszystkie niezbędne elementy składające się na konstrukcję nośną, stopnie oraz nierzadko balustrady. Warto dodać, że schody modułowe posiadają z reguły konstrukcję ażurową. Dzięki temu nie przytłaczają wnętrza, w którym są montowane.

(Visited 35 times, 1 visits today)
Close