Written by 16:43 Meble

Stół drewniany na wymiar – co warto wiedzieć przed zakupem?

Stół jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego domu. To przy nim gromadzimy się w celu spożycia posiłku i spędzenia czasu z rodziną. Dlatego warto zadbać o to, by był on w stanie swobodnie pomieścić wszystkich domowników i gości.

Stoły drewniane na wymiar – dlaczego warto postawić na drewno?

Surowiec ten gwarantuje nam ponadczasowy styl i elegancję. Sprawdzą się w każdym wnętrzu, zarówno w tym w stylu cottage, jak i urządzonym nowocześnie na wzór skandynawski lub industrialny. Drewniane stoły na wymiar nie potrzebują też szczególnego zdobienia. Fantazyjne ułożenie słojów jest w takich wypadkach wystarczające. Producenci proponują także wykończenie blatu lakierem bądź olejem. Dzięki temu zwiększymy jego trwałość oraz poprawimy prezencję. Najczęściej kupujemy solidne stoły dębowe. W ofercie producentów możemy także znaleźć modele wykonane z drewna jesionowego lub bukowego.

Stół z drewna na wymiar – jak dopasować rozmiar?

Stół, żeby był funkcjonalny, musi być dopasowany do liczby domowników. Wszystko po to, by każdy z nich czuł się przy nim komfortowo. Nie możemy jednak zapominać o gościach, których będziemy przyjmować w naszym domu. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że posiadanie dużego stołu w małym mieszkaniu może być kłopotliwe. Dlatego proponują nam modele rozkładane, które rozwiązuje ten problem. Stół z drewna stworzony na wymiar będzie idealnie oddawał potrzeby domowników. Znajdziesz go chociażby tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/. Stół może być rozkładany na kilka sposobów. Najczęściej sięgamy po modele z wkładką środkową. Jest to bardzo sprawdzone rozwiązanie, które pozwala zachować stabilność na całej długości stołu. Poza tym możemy także sięgnąć po stoły rozkładane z wkładką frontową. Zaletą tego rozwiązania jest z kolei możliwość wydłużenia blatu bez konieczności ściągania z niego całej zastawy. Ostatnią propozycją wydłużenia stołu są tzw. dostawki, które możemy dołożyć pojedynczo lub po każdej ze stron. Jak widać, stół rozkładany na wymiar to bardzo potrzebne rozwiązanie. Warto rozważyć jego wybór, by cieszyć się jego praktycznością w wielu sytuacjach.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close