Written by 17:58 Ogród i rośliny

Stół ogrodowy – obowiązkowy mebel podczas spotkań pod gołym niebem

Nowość w aranżacji ogrodu. Stoły ogrodowe 3w1

Stół ogrodowy to mebel, który pozwala cieszyć się chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Zastawiony pysznymi potrawami sprawia, że zarówno domownicy, jak i goście nie chcą od niego wstawać przez długie godziny. Czasem, dzięki odpowiednim nakładkom, przemienia się w mebel uprzyjemniający czas na wspólnej zabawie – grze w ping-ponga albo w bilard. Czym kierować się, wybierając stoły ogrodowe? Które modele są najbardziej praktyczne? Zapytaliśmy o to eksperta z centrum meblowego Lissy.

Stoły ogrodowe – dlaczego warto wybrać modele z drewna?

Wybierając stoły ogrodowe, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane meble. Obecnie największą popularnością cieszą się modele z drewna. Powód jest prosty – łączą w sobie praktyczność i piękny wygląd. Drewno jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Nie pęka i nie kruszy się w przeciwieństwie do plastiku, z którego często są tworzone stoły ogrodowe. Wystarczy jedynie zaimpregnować je co pewien czas, aby przez wiele lat cieszyć się ich urokiem. Warto pamiętać, że drewniany stół ogrodowy jest również cięższy i jednocześnie bardziej stabilny. A dodatkowo prezentuje się bardzo elegancko. Drewno świetnie komponuje się z każdą aranżacją ogrodu. Wykonane z niego stoły ogrodowe mogą być ponadto znakomitą ozdobą tarasu.

Przeczytaj również:  Nowość w aranżacji ogrodu. Stoły ogrodowe 3w1

Stół ogrodowy – jaki powinien mieć kształt i wielkość?

Stół ogrodowy powinien mieć odpowiedni kształt. Do wyboru są modele owalne i kwadratowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie mają zalety. Owalne stoły ogrodowe pomieszczą więcej osób. Co ważne, wszyscy biesiadnicy widzą się nawzajem, co oczywiście sprzyja dyskusjom na świeżym powietrzu. Z kolei prostokątne stoły ogrodowe są uniwersalne i zajmują mniej miejsca. Jeśli zaistnieje taka konieczność, zawsze można dostawić je do ściany tarasu, zyskując w ten sposób cenne metry. Warto pamiętać także o tym, że stół ogrodowy musi mieć odpowiednią wielkość. Tę natomiast warto dopasować do ilości gości pojawiających się na letnich spotkaniach przy grillu oraz do wielkości tarasu czy ogrodu. W przypadku drewnianych stołów ogrodowych można spotkać modele rozkładane, które zajmują niewiele miejsca na co dzień i zapewniają komfort wszystkim gościom imprezy pod gołym niebem.

Stoły ogrodowe – turniej bilarda czy ping-ponga przy rodzinnym grillu

W ostatnim czasie miłośnicy spędzania czasu w ogrodzie często chcą pójść o krok dalej i połączyć biesiadę z dobrą zabawą. Tym, którzy szukają sposobów na urozmaicenie spotkań z bliskimi czy znajomymi, z pewnością spodobają się stoły ogrodowe 3 w 1. Oznacza to, że dzięki odpowiednim nakładkom ten sam mebel może pełnić funkcję klasycznego stołu ogrodowego albo stołu do bilarda czy ping-ponga. Modyfikacja jest bardzo łatwa, więc pozwala w kilka chwil przemienić zwykłe spotkanie rodzinne w emocjonującą rywalizację z piłką ping-pongową lub bilami w rolach głównych. Wielofunkcyjne stoły ogrodowe mają jeszcze jedną zaletę – są wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu prezentują się oryginalnie, są stabilne i odporne na działanie czasu. Można wyposażyć je w specjalną plandekę chroniącą przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Stoły ogrodowe 3 w 1 znakomicie prezentują się z krzesłami, taboretami lub ławkami utrzymanymi w tej samej stylistyce. Po zakończonym sezonie mebel można wstawić do domu i w ten sposób urządzić salon gier we własnych czterech ścianach.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close