Written by 20:06 Wnętrze

Własny kominek do mieszkania – skąd czerpać inspiracje?

W poszukiwaniu inspiracji do założenia w domu pierwszego kominka warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście wygląd, który będzie dobrze współgrał z aktualną aranżacją mieszkania, a drugą funkcjonalność kominka i jego techniczne możliwości.

Kilka pomysłów na atrakcyjny wizualnie kominek

Przeglądając strony producentów kominków można znaleźć na nich mnóstwo oryginalnych inspiracji, które mogą posłużyć jak wskazówka do tego, jaki kominek wybrać do własnego mieszkania. Zanim jednak dokona się tego wyboru, warto wiedzieć, że nowoczesne kominki np. z https://just-home.com.pl mogą mieć bardzo różne formy i nie każda będzie pasowała do danego wystroju wnętrza. Kominki nowoczesne doskonale sprawdzą się do mieszkania aranżowanych w tym samym stylu, ale już niekoniecznie do starodawnej kamienicy utrzymanej np. w stylistyce vintage czy retro. Żeby dobrze dopasować wygląd kominka do mieszkania, należy zadać sobie dwa ważne pytania. Po pierwsze, w jakim stylu zaprojektowano dany wzór kominka, i po drugie czy ten kształt na pewno będzie dobrze wyglądał nie tylko na pokazowym zdjęciu ze strony sprzedawcy, ale i we własnym domu? Te proste pytania pozwolą szybko wyeliminować zakup np.kominka, który wygląda rewelacyjnie i wręcz futurystycznie do mieszkania po babci, gdzie aranżacja meblowa nie zmieniła się od czasów PRL.

Aktualnie producenci kominków udostępniają na swoich stronach całe galerie inspiracji, więc wśród nich na pewno znajdzie się coś, co będzie idealnie pasowało do danej przestrzeni. W bazie zdjęć https://just-home.com.pl/kominki-nowoczesne można znaleźć kominki wolnostojące, kominki w zabudowie ścian, a nawet kominki elektryczne wbudowane w ciągi drewnianych mebli. Każda z takich inspiracji jest nieco inna i będzie pasowała do innego wnętrza, dlatego należy na to zwrócić uwagę.

Nowoczesna technologia, czyli co oferują kominki elektryczne?

Podczas wyboru kominka elektrycznego poza jego wyglądem dopasowanym do przestrzeni mieszkalnej, dobrze jest wiedzieć czy wyróżnia się on na tle innych modeli. Wszystkie współczesne kominki elektryczne są produktami przyjaznymi środowisku, to znaczy, że nie opala się ich węglem, drewnem, ani ekogroszkiem a ich obsługa ogranicza się wyłącznie do kliknięcia odpowiedniego przycisku. Czyste płomienie umieszczone za szybą kominka wyglądają naturalnie, ale są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i mieszkania. Nie nagrzewają konstrukcji, nie wydzielają duszącego dymu i nie pozostawiają wokół osadów, brudu ani pyłków sadzy. Te ważne zalety stawiają je w zdecydowanej czołówce nowoczesnych kominków, a coraz większa liczba właścicieli mieszkań stawia właśnie na taki kominek, a nie starego „kopciucha”. W czasach, w których dużą uwagę przykładamy do estetyki, higieny i ochrony środowiska, kominki elektryczne są świetnym pomysłem, który z jednej strony pozwala rozkoszować się romantyczną atmosferą mieszkania, a z drugiej nie powoduje utrudnień dla zdrowia, życia i wychowywania dzieci w pobliżu gorącego, tradycyjnego komina.

(Visited 44 times, 1 visits today)
Close