Written by 22:07 Wnętrze

Żaluzje drewniane – czym się wyróżniają?

Urządzanie estetycznego i funkcjonalnego wnętrza nie jest łatwe. Poszczególne elementy wystroju i wyposażenia powinny tworzyć harmonijną całość. W celu uzyskania tego efektu wiele osób decyduje się na zakup drewnianych żaluzji, które będą współgrać z meblami z tego samego materiału. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na tego rodzaju osłony dla okien.

Żaluzje drewniane – uniwersalne i ponadczasowe

Żaluzje drewniane podobnie jak inne elementy wyposażenia wnętrze stworzone z tego materiały wyróżniają się duża uniwersalnością. Drewno może być stosowane w wielu aranżacjach zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych. Przykładowo takie żaluzje odnajdą się w stylu rustykalnym lub angielskim. Ponadto można je montować we wnętrzach o modernistycznym i minimalistycznym charakterze.

W ich sąsiedztwie warto stawiać na meble i dodatki wykonane z drewna lub innych naturalnych materiałów. Montaż żaluzji z drewna sprawi, że pomieszczenie nabierze jeszcze ciekawszego charakteru i będzie sprawiać wrażenie luksusowego. Takie nieszablonowe elementy wykończenia dają możliwość tworzenia nietuzinkowych aranżacji, które przypadną do gustu mieszkańcom urządzanego domu, jak również ich gościom.

Żaluzje z drewna – funkcjonalność i wytrzymałość

Żaluzje z drewna (jak np. żaluzje ze sklepu Winrol – winrol.com.pl/produkt/zaluzje-drewniane) to rozwiązanie wykazujące szereg zalet. Wbrew wielu błędnym opiniom materiał, z którego są wykonane nie sprawia trudności w ich pielęgnacji. Zaimpregnowane drewno nie pochłania wilgoci, a do jego czyszczenia wystarczy stosowanie mokrej szmatki. Dzięki wysokiej wytrzymałości na wilgoć drewniane żaluzje stanowią rozsądną inwestycje na długie lata.

Ponadto ich kolory nie blakną pod wpływem silnego promieniowania słonecznego, co sprawia, że wyglądają świeżo przez bardzo długi czas. Żaluzje wykonane z naturalnego materiału stanowią idealne zabezpieczenie przed światłem oraz wzrokiem wścibskich sąsiadów. Ponadto wprowadzają przyjazny nastrój do pomieszczenia, co sprawia, że przebywanie pozwoli na błogie chwile relaksu po ciężkim dniu w pracy lub szkole.

Warto dodać, że żaluzje są proste w montażu, który można wykonywać samodzielnie. Poza tym ich regulacja jest banalnie prosta i daje możliwość kontrolowania ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza.

Drewniane żaluzje sposobem na kontrole temperatury

Kolejną istotną korzyścią wynikającą z montażu drewnianych żaluzji jest możliwość komfortowego funkcjonowania podczas letnich upałów. Pomieszczenie, w którym zostaną umiejscowione będzie wolne od uciążliwych, wysokich temperatur. Drewno stanowi naturalną barierę dla ciepła i nie jest jego dobrym przewodnikiem.

Na tym nie koniec zalet żaluzji z tego materiału. Ich montaż pozwala na kontrolowanie ilości światła, która powinna dostawać się do pomieszczenia. Dzięki temu słoneczny jesienny lub zimowy dzień daje możliwość podniesienia temperatury w naturalny i darmowy sposób. Warto dodać, że żaluzje nie muszą być kontrolowane ręcznie. Można to robić na odległość przy pomocy pilota lub odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na telefonie.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close