Written by 21:21 Inspiracje

Czy zdecydować się na szare wnętrze?

Kiedy wybiera się szarość, to często towarzyszy jej inny kolor. Dominuje i ta barwa neutralna, i ta druga. Czym innym jest, kiedy aranżacja jest monochromatyczna. Jest tylko szarość i jedynie drobne akcenty w innym kolorze. Ma taki wybór zalety, ale jest ryzykowny.

Urządzając wnętrze w całości na szaro, ryzykuje się, że będzie ono nudne, bez wyrazu, czyli mało atrakcyjne. Temu można zapobiec, ale warto mieć świadomość, że jest takie ryzyko. Będzie dobrze, jeśli tworząc szare wnętrza, zadba się o różne odcienie tej barwy i różne faktury. Mogą pojawiać się wzory na tkaninach.

Drugie, o czym trzeba pamiętać, to silne oddziaływanie koloru, który jest w takiej ilości. Jednak wnętrze monochromatyczne szare to nie to samo, co szaro-różowe czy takie z dużą ilością granatowego. Trzeba bardzo lubić kolor szary i pozytywnie odbierać szare wnętrza, nawet jak jest tego koloru bardzo dużo. Może pojawić się inny kolor, ale jest go niewiele. Dominuje szarość, a to na niektórych działa przygnębiająco.

Zalety szarej monochromatycznej aranżacji

Korzyścią dla osób, którym nie przeszkadza nadmiar szarości, jest jej oddziaływanie. Szare wnętrza to oazy spokoju. Pomagają wyciszyć umysł i schłodzić emocje. W jednolicie szarym pomieszczeniu to oddziaływanie jest bardzo mocne. Zyskuje i wnętrze, bo barwa ta jest elegancka i kojarzy się z naturą. Za tym, by tworzyć wnętrza monochromatyczne szare, przemawia też ich oryginalność. Nie chodzi tylko o to, że nikt inny nie będzie miał podobnej sypialni czy takiego samego salonu. Aranżacja oryginalna to możliwość zyskania czegoś idealnie dopasowanego do siebie. Wnętrze monochromatyczne szare potrafi też urzekać pięknem.

Trzeba włożyć trochę pracy, by zyskać szczególną i piękną aranżację, ale warto. Jest to opcja jedynie dla kogoś, kto dobrze czuje się przy tak dużej ilości szarego koloru. Wybór jednego koloru daje pole do popisu przy wyborze odcieni, faktur, wzorów. To wyzwanie, które pozwala zyskać niebanalne szare wnętrze. Jest pięknie, oryginalnie i we własnym stylu.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close