Written by 21:30 Inspiracje

Jakie są zalety markiz zewnętrznych w oknach dachowych

Markizy zewnętrzne są popularnym sposobem na ogranicznie nagrzewania pomieszczeń. Doskonale radzą sobie jako ochrona przed wysoką temperaturą i światłem słonecznym, a przy tym nie blokują widoku dostępnego za oknem. Czym wyróżniają się markizy okienne zewnętrzne do okien dachowych i jakie są ich największe zalety?

Jak działa markiza zewnętrzna?

Markizy okienne zewnętrzne montuje się po zewnętrznej stronie okna i ma to ogromne znaczenie dla skuteczności ich działania. Otóż markizy zewnętrzne nie tylko pozwalają ograniczyć ilość światła docierającego na poddasze przez okna dachowe, ale też zatrzymują i absorbują ciepło, zapobiegając nagrzewaniu się szyby. Markiza zewnętrzna jest dzięki temu zdecydowanie efektywniejsza w walce z nagrzewaniem się poddasza niż roleta zamocowana od strony wewnętrznej. Szacuje się, że markizy zewnętrzne obniżają stopień przepuszczalności energii do zaledwie kilku procent, dzięki czemu zapewniają pełen komfort termiczny we wnętrzu nawet w najbardziej upalne dni. Wykonane z półprzezroczystego materiału markizy okienne zewnętrzne pozwalają ponadto przyjemnie zaciemnić wnętrze, ale nie przesłaniają całkowicie widoku, który zapewniają okna dachowe. Bez wątpienia żal też przysłaniać widoczność, gdy okna dachowe zapewniają widoki na piękne krajobrazy.

Dlaczego warto zdecydować się na markizy zewnętrzne?

Markizy zewnętrzne uznawane są za jedną z lepszych form ochrony poddasza przed nagrzewaniem się oraz światłem słonecznym. Jak wiadomo, wysoka temperatura i nadmiar ciepła na poddaszu to częsty problem, a montowana od zewnątrz markiza rozwiązuje go najlepiej. Markiza zewnętrzna w przyjemny sposób rozprasza promienie słoneczne, lekko zacieniając wnętrze, co pozwala w komforcie oglądać w nim telewizję czy pracować przed monitorem komputera lub tabletu. Dobrej jakości markiza zewnętrzna jest przy tym sama w sobie bardzo trwała i odporna i jako taka solidna osłona chroni przy okazji skryte za nią okno dachowe. Nowoczesne markizy zewnętrzne zwykle łatwo też zamontować, a ich obsługa jest nieskomplikowana i wygodna.

Jakie markizy okienne zewnętrzne wybrać?

Markizy okienne zewnętrzne to świetny wybór, o ile zdecydujemy się na dobrej jakości produkt. Markiza zewnętrzna musi być solidnie wykonana, by długo i dobrze wypełniała swoje zadania, a przy okazji nie szpeciła okna, ani nie utrudniała życia nieprzemyślaną obsługą czy niedogodnym sposobem montażu. Z pewnością godnym uwagi rozwiązaniem jest markiza zewnętrzna na okna dachowe marki Dakea. Dakea to renomowany producent okien dachowych wysokiej klasy oraz akcesoriów do nich. Termoizolacyjne markizy zewnętrzne Dakea są wykonane z półprzezroczystej, mocnej i pokrytej PVC siatki, która subtelnie rozprasza promienie słoneczne i doskonale zapobiega przegrzaniu się pomieszczenia bez ograniczania widoku (zatrzymuje 80% światła słonecznego). To jednocześnie trwała, świetnie wykonana, estetyczna i bardzo łatwa w montażu markiza zewnętrzna, którą dodatkowo bez trudu można dopasować do okien dachowych różnych marek i cieszyć się pełnym komfortem na poddaszu, niezależnie od pory roku.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close