Written by 16:59 Budownictwo

Ocieplanie stropodachu – która metoda jest najbardziej skuteczna?

Budowa domu wiążę się z podejmowaniem wielu decyzji. Jedną z nich, jest rozważenie jaki rodzaj dachu będzie nam najbardziej odpowiadał. Warto wziąć pod uwagę dach płaski, ponieważ możemy stworzyć na nim prywatny taras widokowy czy ogród. Jeśli zdecydujemy się właśnie na taki rodzaj okrycia naszego domu, musimy pomyśleć o tym – w jaki sposób możemy najlepiej go ocieplić?

Ocieplanie stropodachu – dostępne metody oraz ich zalety

Ocieplanie stropodachu jest bardzo ważną częścią budowy domu. Wyróżniamy cztery tworzywa, które się do tego wykorzystuje. Każde z nich posiada inne właściwości, oraz różni się ceną i jakością. Pierwsza i najpopularniejsza metoda ocieplenia stropodachu to użycie wełny mineralnej. Posiada ona dobre właściwości termoizolacyjne, akustyczne oraz jest stosunkowo tania i wysoko odporna na ogień. Kolejnym tworzywem jest styropian. Jest to jednak bardzo ograniczony materiał, dlatego stosuje się go coraz rzadziej. Najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne tworzywo, to pianka poliuretanowa. Jej ekologicznym zamiennikiem jest pianka z celulozy, która działa tak samo dobrze. Przy piankach, musimy jednak wziąć pod uwagę wyższą cenę. 

Ocieplanie stropodachu – na czym polega metoda wdmuchiwania i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Metoda wdmuchiwania, to technologia, która zapewnia nam stu procentową skuteczność ocieplenia stropodachu. Polega na wtłoczeniu pianki w szczeliny, które są bardzo często niedostępne dla innych metod ocieplania. Przy jej wykorzystaniu, nie tworzy się bałagan, dlatego sprawdzi się świetnie jeśli chcemy naprawić lub uzupełnić poprzednią instalację. Ocieplanie stropodachu powinno być inwestycją na lata, dlatego warto wybrać najlepszy sposób. Więcej informacji na temat dostępnych metod znajdziemy na stronie https://stropodachy.com.pl/. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż profesjonalne ocieplenie stropodachu przyczyni się do zmniejszenia rachunków. Przez szczeliny w dachu, może uciekać nawet do 30% ciepła, dlatego nie bójmy się wydać trochę więcej pieniędzy na piankę z celulozy lub poliuretanową.  

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close