Written by 20:54 Budownictwo

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Raczej większość osób nie wyobraża sobie na ścianach swojej łazienki innego wykończenia niż kafelki ceramiczne. One są rzeczywiście najodpowiedniejsze. Jednak pamiętajmy o tym, że pojawiają się już pewnego rodzaju alternatywy. Taką alternatywą są na pewno płytki drewnopodobne, czy też panele drewniane. Są to specjalne materiały, które odporne są na wodę oraz na wilgoć. Pozostańmy jednak przy naszych kafelkach. Jakie wybrać do łazienki?

Tylko płytki o wysokiej jakości?

W łazienkach płytki możemy nie tylko położyć płytki na ścianach, ale także na podłodze. Kiedyś łazienki w połowie wykładało się kafelkami, ale powoli od tego rozwiązania się odchodzi. Wcale nas to nie dziwi. Na pewno rozwiązaniem praktyczniejszym i funkcjonalnym są kafelki położone od góry do dołu. W takiej łazience nie tylko można się zrelaksować i wziąć prysznic, a na dodatek możemy bez problemu i dosyć szybko łazienkę wypolerować i posprzątać. Ta sfera (chociaż jej nie lubimy), to tak naprawdę także jest dla nas ważna. Ktoś to musi przecież robić. Nie podlega to wątpliwości.

Wracając do wyboru płytek, to musimy rzeczywiście skupić się na ich jakości w pierwszej kolejności. Na pewno nie może być tak, że wybieramy pierwsze lepsze kafelki, a w dodatku te, które są po prostu najtańsze. Kompletnie mija się to z celem. Wiemy o tym doskonale. W sklepie Hydrotermo.pl znajdziemy sporo ciekawych płytek, które są wysokiej jakości.

Wielkość płytek

Na pewno liczy się tutaj wielkość płytek. Do małych łazienek nie wybierzemy przecież wysokoformatowych płytek. Bez dwóch zdań doszłoby do pomniejszenia optycznego naszej łazienki, na co w wielu przypadkach nie możemy sobie po prostu pozwolić. Zdajemy sobie z tego sprawę.

Na pewno na znacznie więcej możemy sobie pozwolić w łazienkach znacznie większych. W takich pomieszczeniach możemy naprawdę zaszaleć. Podoba nam się to. Cena płytek w łazience jest mocno zróżnicowana. Czasami za jeden metr kwadratowy zapłacimy trzydzieści złotych, a w innym wypadku będzie to nawet kilkaset złotych. Najprościej byłoby określić budżet, który możemy przeznaczyć na ich zakup. Nie musimy się obawiać, że nie zmieścimy się w budżecie. Nawet przy najmniejszym budżecie będzie to możliwe. Polecamy jednak wybór odpowiednich płytek, które wyróżniają się przede wszystkim jakością. Nikt przecież nie będzie robił co rok, czy też nawet co kilka lat remontu w łazience. Mijałoby się to z celem, prawda? Zgadza się. Lepiej po prostu zrobić to raz i porządnie. Taka jest prawda.

Chcąc zaoszczędzić, wiele osób decyduje się na samodzielne położenie kafelek. Jeśli mamy umiejętności, to nie widzimy w tym absolutnie niczego złego. Jeśli jednak nie jest to nasza mocna strona, to nie powinniśmy się za to brać. W takiej sytuacji lepszym wyborem będzie zatrudnienie ekipy remontowej. Będzie to dobre rozwiązanie i na pewno możliwie najlepsze. Oczywiście nikt za darmo płytek nam nie położy, ale dobre położenie płytek jest warte każdej ceny. Co jak co, ale już nie możemy doczekać się efektu.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Close